Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-02-2006, 09:07   #27
Marvin
 
Reputacja: 1 Marvin ma wyłączoną reputację
Tristan

Przysłuchuje się uważnie prowadzonej rozmowie. W międzyczasie wypija jeszcze jeden kubek wina i wytrząsa wypaloną fajkę. Gdy milkną glosy, odpowiada.
- Dobry pomysł z tym jedzeniem. Od rana minęło już sporo czasu i myślę, że to ułatwi prowadzenie Naszej konwersacji.
W czasie oczekiwania na realizację zamówienia, zwraca się do wszystkich.
- Pytaliśmy się o sens śmierci Alberta. Dlaczego on? - przerywa by pociągnąć łyk wina - Wydaje mi się, że mogła to być manifestacja mocy. Coś w rodzaju wielkiego hasła: "Słuchajcie! Jestem silny i potrafię manipulować nawet czymś tak niewygodnym i trudnym w obsłudze jak Wzorzec!". Takie wyjaśnienie jest dla mnie logiczne. Tym bardziej, że inicjacje lub przejścia przez Wzorzec nie zdarzają się często. Według mnie, Albert miał po prostu pecha, bo był pierwszy, który przechodził próbę, od czasu, gdy ten k t o ś przejął władzę nad konstruktem.
W tym momencie Tristan przerywa, by skupić się na potężnym płacie gorącej, i przyjemnie pachnącej sarniny, którą przyniósł karczmarz. Po chwili milczenia, pełnej odgłosów stukających o talerze sztućców, kontynuuje.
- Myślę, że jutrzejsze spotkanie z królem, coś Nam z pewnością w głowach rozjaśni. Musimy pojawić się tam zgodni i pełni intencji do działania. Wtedy starsi spojrzą na Nas innym wzrokiem i może podzielą się pełniejszą wiedzą na ten temat. Potem - tutaj Tristan wskazuje na Rodericka - moglibyśmy się zająć sprawą tych "realnych Cieni" i ewentualną rozmową, z Isabellą.
 
__________________
Marvin the Paranoid Android
Marvin jest offline