Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-05-2009, 16:42   #19
Ratkin
 
Ratkin's Avatar
 
Reputacja: 1 Ratkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwu
Aschaar - postaci moja i Johana owszem, z przyjemnością pociągną rozpoczęty wątek. W zaistniałej sytuacji czekam na Lunara, bo w swoim poście zawrze zapewne to, czy jego postać jedzie za nami. Jego ostatni wpis jasno sugerował, że zostaje tam gdzie siedz, to w rozmowie prywatnej już usłyszałem inna deklarację. Tak więc jeśli Lunar dojedzie, to już w tracie dyskusji Josepha z Gustawem w kasynie...

Chciałbym też bardzo prosić MG o zaczęcie stosowania w większym zakresie terminów, pojęć, haseł związanych z realiami systemu w którym osadzone są postaci - w tym wypadku chodzi mi tu o Maga: Wstąpienie

Chodzi mi oto, że jeśli MG ewidentnie przyjmuje styl prowadzenia który polega na równoczesnym zapewnieniu graczowi dużej swobody w kwestii kreacji otaczającego go świata oraz na komunikacji z graczem za pomocą opisów sytuacji bez wdawania się w szczegóły na temat otoczenia itd, to wydaje mi się, powinien "twardo" trzymać się chociaż mechaniki. Nie chodzi mi oczywiście o rzuty, czy informowanie że jakiś NPC ma jeszcze więcej kropek w dowolnej zdeklarowanej cesze, tylko kreowanie tych krótkich notek, za pomocą których przedstawia nam nasze poczynania, z większą dozą rzeczowości.

Ja się cieszę że moja postać ma do czynienia z czymś czego do tej pory nie widziała na oczy, z czymś nowym, niezrozumiałym – krótko mówiąc, ciekawym. Niestety, oczekiwałbym albo fabularnych opisów tego co się dzieje ze strony MG, albo –jeśli jak zdaje się, on woli inaczej, co mi nie przeszkadza – bardziej rzeczowych notek. Generalnie – więcej Maga bym w tym chciał widzieć.

Bardzo istotna wydaje mi się, jeśli w ogóle nie najważniejsza, jest kwestia percepcji postaci.
Przebudzeni, zwłaszcza ci bardziej oświeceni, o wyższym współczynniku Arete (czyli takim jaki posiadają już nasze postacie), postrzegają w naprawdę dużym stopniu otaczający ich świat przez pryzmat swoich Sfer, których to Efekty percepcyjne w połączeniu z wysoką Świadomością (Awareness) są niemalże odruchowe, banalne do utrzymania nawet na wysokim poziomie i przede wszystkim w wypadku mistyków nie wymagające Rekwizytów (Foci) nawet. Mimo odmiennego paradygmatu magicznego tyczy się to także członków Unii.

Ja rozumiem że „zjawisko” jak to określa MG i kreowani przez niego NPC, ma być jak wspominałem tajemnicze, jednak jest ciągle częścią Doczesności i obejmują ją Sfery. Informacje pod tym kątem które dostaje są zdawkowe, wręcz żadne, co bardzo ogranicza raz że pole manewru postaci, dwa ogólną przyjemność z gry. Nie oczekuję naprawdę, że od razu jednym Efektem czy nawet pół dniowym rytuałem rozwikłam zagadkę, która MG wykreował jako sedno fabuły. Człowiek jednak chciałby jakiejś otoczki wokół swoich poczynań – jeśli MG uznaje że tą drogą nie uzyskamy żadnych przydatnych nam informacji to wskazane by było jednak osadzić to jakoś ładnie, a nie kwitować zdawkową informacją że nie rozumiem tego co widzę.

Sprawę omawiałem też z Johanem, który ma bardzo podobne odczucia. Przygotowując kolejne posty w których nasze postacie mają nawiązać współpracę ponad podziałami, doszliśmy do podobnych wniosków. Mamy nadzieję że w tej kwestii sytuacja ulegnie poprawie, gdyż z punktu widzenia grania Magami bardzo ogranicza to nasze możliwości działania jak i ogólną satysfakcję z gry.
 
__________________
-Only a fool thinks he can escape his past.
-I agree, so I atone for mine.


Sate Pestage and Soontir Fel

Ostatnio edytowane przez Ratkin : 12-05-2009 o 18:11.
Ratkin jest offline