Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-05-2009, 23:45   #30
Ratkin
 
Ratkin's Avatar
 
Reputacja: 1 Ratkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwu
Asch - myślę że wystarczy stosować narrację nie tyle z punktu widzenia człowieka, co zwykłą jaką mamy w literaturze najczęściej, tzn. obiektywną, autorską, wszechwiedzącą. W informacjach dla magów wystarczy dodawać szczegóły które tylko oni postrzegają za pomocą "dodatkowych zmysłów". Kiedy gracz deklaruje użycie Sfer, zwłaszcza percepcyjnych, będzie trzeba się wysilić. Rozumiem że jak inni grają wampirami czy innymi dziobakołakami którzy takich percepcji nie mają, to nawet w notkach tylko dla magów będziemy słuchać opisów z punktu widzenia śmiertelnika? Rówanym w dół w imię jakichś "równych szans" czy tylko z powodu tego że tak prościej?

Hawkeye,
jest też inna maksyma autorstwa Iosifa Wissarionowicza Dżugaszwili, będąca przedłużeniem takiego sposobu rozwiązywanie spraw:

Jest człowiek - jest problem. Niema człowieka - niema problemu.

Dziękuję za przypominanie mi że jest tylko jedna, jedynie słuszna wizja rzeczywistości tzn że się zgadzasz i jesteś zadowolony z tego co daje Ci MG. Nie zgadzasz się? Nie grasz, sprawy niema.

"Problem", polega tylko i wyłącznie na tym, że gracze życzą sobie więcej opisów rzeczowych sytuacji, z uwzględnieniem realiów systemu do sesji którego się zgłaszali. Jeśli uważasz że go niema, to dla Ciebie go niema, czemu bronisz innym mieć własne postrzeganie tego tematu?

Miriander - przeczytaj uważnie posty moje, Johana i Lunara. Problem polega na BRAKU takich, a w zasadzie jakichkolwiek szczegółów. MG nie rzuca, bo wybrał metodę "storytelling" tzn on decyduje ilość sukcesów i podaje efekty. Problem w tym że podaje odpowiedzi nie zawierające treści o formie satysfakcjonującej graczy. Nie chodzi o to że mamy po 1 sukcesie non stop i och ach jakie to nieuczciwe, a zdaje się że wszyscy komentujący sprawę tego nie dostrzegają. Chodzi o to że tekst który dostajemy jako odp. nie jest ani zgrzebnym postem który się fajnie czyta i przełyka "bo to storytelling" , ani też rzeczową notatką z informacjami przydatnymi żeby na jej podstawie napisać posta.

Nie chciałem, ale widzę że bez przykładu się nie obejdzie.

Gracz:
Cytat:
Gustaw analizuje zachodzące jak to określiłeś "zjawisko". Za pomocą magii percepcyjnej stara się zrozumieć zachodzący proces - tzn "co się dzieje", bo poza tym że "wulgarna magia mi nie wychodzi" nie wiem nic oco biega...
MG:
Cytat:
energia - nie tylko magia - jest przez coś zakłócana. Jakby znaczna jej część była losowo przekierowywana w zupełnie inne miejsce. Im większa energia tym większe problemy.
Gracz:
Cytat:
Mówiąc "energia" i "magia" źle działają, co masz na myśli? Bo ja jednak gram "magiem", więc dotyczy mnie min, metafizyka i realia tego systemu, a ciężko jednoznacznie przetłumaczyć te kilka zdań na nie.
Masz na myśli że ktoś/coś zaiwania Kwintesencję, czy coś powoduje zaburzenia w działaniach Wzorców Sił? Wbrew pozorom to istotne, gdyż determinuje dalsze reakcje postaci i jej działania po opuszczeniu tego spotkania.

Pozdrawiam
Ratkin
MG:
Cytat:
Ktoś / coś przechwytuje Kwintesenscję, zaburza Wzorce Sił (czasami bardzo mocno), generuje lokalne efekty magiczne - pierwszy raz w istnieniu widzisz taki "burdel"...

Pozdrawiam, Asch
(Dalej oczywiście pytanie co to jest lokalny efekt magiczny itd itd...)
 
__________________
-Only a fool thinks he can escape his past.
-I agree, so I atone for mine.


Sate Pestage and Soontir Fel

Ostatnio edytowane przez Ratkin : 13-05-2009 o 00:22.
Ratkin jest offline