Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-05-2009, 21:59   #35
Amm
 
Amm's Avatar
 
Reputacja: 1 Amm jest po prostu świetnyAmm jest po prostu świetnyAmm jest po prostu świetnyAmm jest po prostu świetnyAmm jest po prostu świetnyAmm jest po prostu świetnyAmm jest po prostu świetnyAmm jest po prostu świetnyAmm jest po prostu świetnyAmm jest po prostu świetnyAmm jest po prostu świetny
Do tej pory siedziałem cicho, ale takie zachowanie niezbyt mi pasuje. Zawsze byłem, jestem i będę gadułą, dla którego milczenie jest męczarnią. No, ale do rzeczy.
Może i naczytałem się za dużo Wiedźminów, ale popieram i jedną stronę tego "konfliktu", która twierdzi, że MG się nie wysilili przy wstępie i drugą stronę twierdzącą, że dla początkujących jest jak znalazł.
Prawda jest taka, że gdybym to ja np. jako gracz napisał pierwszego posta, w którym dokładnie opisuję wioskę, budynki, zachowanie wieśniaków, itd., to inni gracze muszą podporządkować się mojej decyzji. Do dzisiejszego dnia myślałem, że to MG tworzy otaczający moją postać świat i żaden z graczy nie ma prawa zaprotestować jego decyzji, że "wychodek jest tu, a nie tam".

Z drugiej strony rozumiem, że Sayane i Woltron chcą z nas zrobić dobrych graczy za co im dziękuję. Ilość szczegółów jest tak mała, że każdy z grających ma okazję wykazać się swoimi umiejętnościami i fantazją. Niestety widać, że każdemu grającemu (w tym i mnie) brakuje tych umiejętności przez co jest jak jest.

Dobrze opisany świat nie zamyka jednak furtki przed dalszymi spostrzeżeniami. Równie dobrze grający pochodzący z jakiegoś miasta może porównać zachowanie wieśniaków i mieszczuchów wyciągając na koniec wniosek.

Wytłumaczyłem to dosyć chaotycznie, ale każdy powinien mnie zrozumieć.
 

Ostatnio edytowane przez Amm : 22-05-2009 o 22:13.
Amm jest offline