Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-05-2009, 22:04   #35
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Może jestem dziwny ale uważam, że dobrze zastosowane rzuty budują klimat. W końcu to najczystsza walka z przeznaczeniem. Momenty, w których jeden rzut decydował o wszystkim, często były najbardziej emocjonujące z całych przygód.

Poza tym rzucenie na WW, czy obrażenia, to sama frajda i nikogo nauczenie się dwóch rzutów nie zabije. No i brak mechaniki, to niekoniecznie od razu to samo co storytelling.

Ja tam kostki lubię. Byle z wyczuciem i bez przesady. Z 5 do 10ciu rzutów całościowo na sesji, to dla mnie ideał.

Co do systemu - Warhammer. Proste podstawy mechaniki, fajny świat, profesje, trafiające nawet do ludzi nie interesujących się fantasy, no i lekko "dojrzały" klimat, który nie odpycha starszych kandydatów na graczy.
 
Tadeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem