Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-05-2009, 08:17   #118
rasgan
 
rasgan's Avatar
 
Reputacja: 1 rasgan jest godny podziwurasgan jest godny podziwurasgan jest godny podziwurasgan jest godny podziwurasgan jest godny podziwurasgan jest godny podziwurasgan jest godny podziwurasgan jest godny podziwurasgan jest godny podziwurasgan jest godny podziwurasgan jest godny podziwu
- Dlaczego uważasz, że filozofia mnie nie interesuje? Być może nie wyglądam na takiego co się przejmuje czymś innym poza własnym ja i tym jak tu dobrać się do kolejnej dziewicy, ale ktoś z twoim umysłem powinien wiedzieć, że pozory często mylą, czyż nie? – elf z gracją usiadł koło gnoma. Z zainteresowaniem spoglądał ołtarz w głębi świątyni.
- Uważam, że powinniśmy się głęboko zastanowić nad powodem, dla którego tutaj jesteśmy. Nie wydaje mi się, by samo wejście do lasu oznaczało przystąpienie do gry. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że wciągnęła nas w to Płomyk. Masz jakieś przypuszczenia co do tego kim ona może być?

- Obserwując to co dzieje się na zewnątrz, mógłbym powiedzieć, że jest tutaj całkiem sporo figur z szachów. Ci, co biją się już dziś na placu, tuż przed turniejem, to pionki. Niezbyt inteligentne, nadające się tylko do bitki i poświęcenia w imię królowej. Szkoda, że nie możemy rozpoznać, które są nasze, a które nie. Zaś co mądrzejsze i ważniejsze persony siedzą raczej z dala od zgiełku, tak jak ty tutaj. Może zostaniesz królem? Czy tak będzie czy nie, to i tak mam dziwne wrażenie, że jesteś tutaj kimś ważnym. I powiem ci jeszcze jedno. Dawno się tak nie bałem.

Po tych słowach elf wstał powoli z ławy, na której siedział, a następnie obszedł cały kościół. Przed samym ołtarzem przyklęknął, wykonał kilka gestów ręką i wyszedł podziwiając witraże zdobiące okna.

Przechadzając się ulicami Rasgan przystawał co chwilę by obserwować pojedynki. Zastanawiał się, jak w nich udział brać będą magowie, kapłani, łucznicy oraz inne profesje nie nadające się do starć bezpośrednich.

~~Przecież nawet wielki, niepokonany, nieśmiertelny i nieustraszony Rasgan nie jest w stanie pokonać maga miotającego błyskawicami. Nie ustrzeże się przed ostrzem skrytobójcy ani przed strzałą wprawnego łucznika. To będzie ciekawy turniej, a wygrana? Cóż, może ona przybliży mnie do moich marzeń.~~
 
__________________
Szczęścia w mrokach...
rasgan jest offline