Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-06-2009, 13:22   #39
Solfelin
 
Solfelin's Avatar
 
Reputacja: 1 Solfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumny
A ja unikam i wolę unikać D&D do końca życia, choć nie mam nic do zasad i kostkowania tak prostego jak np. w Świecie Mroku.


Jestem tylko przeciwko bezmyślnemu kostkowaniu nawet siły wiatru czy siły ciosu. To głupie.

To powinno zależeć od tego, jaką determinację postać osiągnie i jaką siłę posiada - oraz jaki pomysł na wykonanie czegoś.

Tak samo jestem przeciw wypisywaniu w karcie takich głupot jak mądrość, czy inteligencja, czy bystrość (chyba, że jako "zasięg", możliwości percepcyjne), itp.

Dlaczego? Bo inteligencja postaci zależy od samego gracza, nie od tego, co sobie powypisuje w karcie, jakim to geniuszem czy głupkiem jest.


Ciosy też nie zawsze posiadają tę losowość. Dalej polecam system storytellingowy, albo - przynajmniej! System z prostym kostkowaniem. D&D odpada. RPG w samej nazwie odkrywa, iż jest "rozrywką aktorską". Czemu temu tak zaprzeczać i rozwijać skrót na "rolling-play game"?
 
__________________
Soulmates never die...
Solfelin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem