Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-06-2009, 00:16   #44
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Oj Macharius widzę, że masz brzydką formę pisania postów cytując wszystko. Oko za oko.
Cytat:
Przyśpiesza, prawda. Ciekawsze, może i też prawda, raczej zależy od upodobań. Realistyczne? W żadnym wypadku. Kostkowana walka jest bardziej realistyczna ponieważ mamy element kompletnej losowości.
Oho, ale mam fajny wynik, dodam jeszcze +7 do siły i mam tego smoczka w garści, ahoj panowie ubiliśmy go czterema strzałami co za szczęście.
Cytat:
A przepraszam, korzystając z kości to nie masz prawa dokonywać opisu? Zabrania ktoś?
W sesjach nie-online niektóre osoby zapominają o włączeniu opisu, gdyż za bardzo cieszą się wynikiem kości.
Cytat:
0_o nie rozumiem cię człowieku. Korzystanie ze statystyk i kości zabrania ci tworzenia historii i charakteru postaci?
Tego nie powiedziałem. Człowieku....
To już było z innej beczki, po prostu skrytykowałem ludzi z nudów co nie chcą włączać historii swojej postaci a tworzą postacie tylko po to by mieć fajne bonusiki.
Cytat:
Że he? Nie musi się wysilać? Czy ty naprawdę twierdzisz że korzystanie z kości zabrania tworzenia rozbudowanego tła fabularnego i opisów?
Absolutnie nie chodzi mi o tło fabularne, nie w tym przypadku Panie Machariusie. Chodzi mi o ułatwienie jakie za sobą niesie owo rzucanie kostką.
Nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę PowerGammerem. Sesja storytelling często mają miejsce nawet w jednej lokacji np. w zamtuzie, gdzie postacie zamiast walczyć rozmawiają. Nie mówię, że takich nie ma w zwykłych grach opartych na mechanice ale spójrzmy prawdzie w oczy, Storytelling jest wręcz stworzony dla takich sesji.
Cytat:
A używając kości to nie musi myśleć, wystarczy że sobie pokula i będzie liczył na łut szczęścia?
Dokładnie, pokula i pododaje bonusiki. No i co najwyżej zapisze sobie na kartce ile xpeków zdobył. Szczyt mądrości.
Cytat:
A jeszcze tak dodam co do samego tematu. Skończcie ludziom polecać storytelling i to bez systemu na początek. Najłatwiej się nauczyć w coś grać kiedy masz dokładną wykładnię zasad, masz napisane co możesz a co nie itd. Wtedy łapiesz jak grać. Potem trzeba się nauczyć odgrywać. Najlepiej zresztą to połączyć i za opisywanie dawać odpowiednie plusowe modyfikatory za opisywanie podejmowanych akcji. Najlepsze systemy na początek to Warhammer 2ed. i D&D 3ed. Dodałbym jeszcze Gasnące Słońca do tej listy ale z uwagi że ciężko je zdobyć teraz to się nie łapią
Tu się z tobą zgodzę, storytelling jest na dłuższą metę i nie powinno się od niego zaczynać, sam zaczynałem od AD&D 2ed. W sumie to 4 edycja jest łatwiejsza ale jako, że nie każdy włada dobrym angielskim to też polecam 3ed.
 

Ostatnio edytowane przez Warlock : 04-06-2009 o 00:20.
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem