Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-06-2009, 01:04   #46
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Cytat:
Zły przykład. Nie sprawdza się w każdym systemie. W sporej części RPGów nawet jak mamy dosyć mocno rozwinięte postacie to wiele potworów wciąż jest dla nas bardzo groźnych i nie da się założyć że sobie kulniemy, dodamy modyfikator i wygraliśmy.
Chyba masz racje, pisząc ów tekst nie pomyślałem o WOD. Z Warhammerem bywa różnie, czasem ubijesz jednym strzałem demona będąc np. Zabójcą Demonów lub Mistrzem Cieni.
Cytat:
Więc trzeba im przypomnieć. W końcu gramy przede wszystkim w gry role-playing
Niestety nie jest tak łatwo nawrócić ludzi z starego toku myślenia/grania. Nie Polaków.
Cytat:
Jeśli ktoś mi odstawia tak że porobi sobie statystyki a nie chce mu się/"nie ma czasu" stworzyć historii postaci i reszty zaplecza fabularnego to po prostu z tym kimś nie gram. Nie informuje go o najbliższej sesji i tyle. Może to brutalne ale skuteczne.
Mieszkam w małym mieście, mam małe grono erpegowców i nie mogę tak subiektywnie wybierać sobie graczy. Wiadomo Last Inn jest lekarstwem na to ale jakoś boję się zrobić tutaj sesje. Miałem prawie gotową pierwszą sesje D&D 4.0 na tym forum, ale rozmyśliłem się, gdyż bałem się co się stanie jak ludziom nie przypadnie do gustu.
Cytat:
Jaki tam Pan nie lubię jak tak się do mnie mówi
Staram się aby nasza "dyskusja" była "równouprawniona" a nie jakaś tam przekrzykiwanie wariatów.
Cytat:
Ale co tu przeszkadzają kostki? Wystarczy używać ich wtedy kiedy trzeba. Tylko w krytycznych sytuacjach kiedy coś ważnego się waży. Tak żeby nikogo nie dało się posądzić o stronniczość (zdarzało mi się grywać u MG którzy uparli się że oni nie dadzą się przekonać i nijak nie szło grać).
Zraziłem się do wielu MG, którzy sesje prowadzili w konwencji Hack&Slash więc nie jestem naukowcem, który testuje opinie wielu ludzi. Opieram się tylko na moim doświadczeniu.
Cytat:
Ano nie, w walce trzeba jeszcze myśleć taktycznie. Trzeba tak obmyśleć wszystko żeby te bonusiki dostać.
Nie jestem pewien co masz na myśli. Przykład byłby mile widziany.
 
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem