Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-06-2009, 15:52   #50
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Kelly, ja nikomu nie wmawiam, że ma grać w Storytelling. Jak już wspomniałem opieram się tylko na moim doświadczeniu i poglądach. Zgadzam się jak najbardziej aby gracze zaczynali od systemu kostkowego(Sam tak zaczynałem).

Dla Ciebie Kelly jest niezrozumiałe uważanie, że używanie kostek tłumi odgrywanie ról, gdyż zapewne jest profesjonalnym mistrzem gry/graczem i masz styczność z podobnymi sobie ludźmi. Z grami Fabularnymi mam styczność od siedmiu lat, moi gracze od niecałego roku. Ja grałem w mnóstwo systemów i rodzajów sesji. Tu właśnie jest pewien błąd w definicji PowerGammera. Jest to osoba, która wykorzystuje System i Mechanikę do osiągnięcia jak najlepszych wyników, co za tym idzie, poprawienie siły swojej postaci. Wierz mi Storytelling ma bardzo mało wspólnego z PowerGammingiem, gdyż nie wykorzystuje atrybutów ani innych dupereli z Karty Postaci.

Cytat:
Natomiast zgadzam się z opinią, ze w każdej postaci jest cząstka nas samych
To prawda lecz wyjątkiem mogą być sesje typu Dungeon Crawl w których poza małym opisaniem lokacji, potworów i rzucaniem kostkami nic nie ma. Tak wyglądał pierwszy Dungeon&Dragons, właśnie od tych sesji bierze swoją nazwę, gdzie wchodziło się do ciemnego, cuchnącego lochu i ubijało jak największą ilość potworów a zarazem unikało pułapek. Dziś już tak nie ma, każdy może po prostu sobie włączyć Diablo 2. Słyszałem jednak o Dungeon Crawl Classics module do 4.0, który ma za zadanie przywrócić pamięć tym dawnym dzieją pierwszej edycji Dungeons & Dragons. Może i jestem zatwardziałym storytellingowcem ale przyznam z ciekawości, że bym nawet zagrał w jedną taką sesję. Tak dla sprawdzenia, później i tak bym wrócił.

Cytat:
Widziałbym tu także bardzo dużą rolę osób nieco bardziej doświadczonych, którzy po prostu powinni pomóc takiej osobie dobrać coś odpowiedniego. Dotyczy to zarówno systemu, jak i preferencji samej postaci.
Ów tekst przemówił mi do rozsądku, dlatego też przygotuję z góry 8 sesji w czterech różnych systemach mających miejsce w różnych epokach i rodzajach(High Fantasy - Dark Fantasy, Kostkowo - Storytelling ). Sami zadecydują i nie będziemy grać po prostu w to co JA chcę. To ma sens.
 
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem