Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-06-2009, 21:08   #11
xeper
 
xeper's Avatar
 
Reputacja: 1 xeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputację
- Panie to źli i bardzo niebezpieczni ludzi i lepiej nie wchodzić im w drogę - rzekł cicho gospodarz.

Guun chciał wypytywać go dalej, gdy na podłodze zauważył osobliwy rysunek przedstawiający podwójny okrąg z wpisanymi weń symbolami i ośmiokątem.

Krąg teleportacyjny Quriusa – Guun rozpoznał symbole. Widział takie rysunki w księgach Biblioteki Numantyjskiej, w tej jej części do której dostępu nie mieli zwykli śmiertelnicy. W części dostępnej tylko inkwizytorom Kultów, łowcom czarownic i wysoko postawionym kapłanom. Wejście tam kosztowało go, z tego co pamiętał czterysta denarów łapówki, ale się opłaciło.

- Nie znam właściwego rytuału przejścia
– pomyślał Guun. Podszedł do rysunku na podłodze i rozmazał go butem. – W ten sposób zapobiegnę ich powrotowi w to miejsce...

- Nie chcę twojego zatęchłego piwa! – krzyknął na karczmarza. – Natychmiast gadaj kim byli ci mężczyźni, a raczej jak się tobie przedstawili. Bo ja doskonale wiem kim byli. Skąd się tu wzięli i czego chcieli? I skąd na podłodze wziął się ten znak? Tylko nie mów mi, że nie wiesz. Znam się na takich rzeczach więc nie zbędziesz mnie odpowiedzią, że się właśnie pojawiło! Narysowanie Kręgu Teleportacji Quriusa zajmuje nieco czasu i wymaga skupienia, więc musieli przygotować go wcześniej. I to pewnie za twoim przyzwoleniem, prawda? No już, gadaj! Nie gap się tak na mnie, jak cielę na malowane wrota! Co? Niewyraźnie mówię czy jak?
 
xeper jest offline