Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-06-2009, 00:56   #89
Mical von Mivalsten
 
Mical von Mivalsten's Avatar
 
Reputacja: 1 Mical von Mivalsten nie jest za bardzo znany
Bał się o Zofię, nie było co do tego wątpliwości. Możliwe, że znowu utknęła gdzieś w penumbrze, przyciśnięta do muru przez ostrzał hitlerowskich karabinów. Tak, wojna wciąż trwała, tak samo realna jak pół wieku wcześniej. Na wszelki wypadek poprosił Krzyk o pomoc, płacąc jedynym, czym mógł - kwintesencją. Jedyne co mógł dalej zrobić to czekać na odpowiedź.

***

Grzegorz raz po raz przygryzał rozbitą wargę. Zapiął pasy, oczywiście, ale co z tego, skoro prawo Murphy'ego postanowiło go zabić i pasy się nie zablokowały. Prawo Myrphy'ego to w ogóle była jedna z rzeczy których nie lubił w działaniach ludzi. Tak jawnie wulgarne ukształtowanie globalnego paradygmatu było jak splunięcie w twarz magom tradycji.
- No wiadomo, że wojna, czego się spodziewałeś, pikniku? W stanie wojny jesteśmy od początku naszej świadomości. Panoszenie się Unii na mieście to norma, w Warszawie próbowali mnie zatrzymać przy pomocy nakazu sądowego. A co do futrzaków... Gadajcie z Verbenami, ja wiem tyle, że lepiej ich unikać. - Grzegorz zamyślił się, milcząc dłuższą chwilę.
- W kwestii szabli... Zdajesz sobie sprawę, że jestem akaszytą? Że walka to moje, jak to się teraz mówi, mumbo-jumbo. Jeśli chcesz nauczyć się prawdziwej sztuki walki nie zobaczysz broni przez najbliższe dwa miesiące. Będziesz trenował umysł poprzez trening ciała, zobaczysz - bardziej dosłownie niż myślisz - skutki działania broni. Jesteś na to gotowy?
- Eeee...
- Tak myślałem. Zastanów się, czy chcesz to traktować poważnie. Jeśli nie, zapiszę Cię ze zniżką do grupy dla szpanerów w szkole w której pracuję. Nauczysz się kręcić młynki i efektownie krzyczeć.
- Grzegorz był czasem zbyt ostry, najprawdopodobniej zaczynał powoli dziadzieć. On sam trzy-czwarte życia spędził poszukując ścieżki wstąpienia. Gdy w końcu poczuł, że trafił na tą właściwą zaczęli irytować go ludzie, którzy nie szanowali tego, co on uważał za święte.
 
Mical von Mivalsten jest offline