Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-02-2006, 17:36   #9
Bladowicz
 
Reputacja: 1 Bladowicz ma wyłączoną reputację
Alex zapukał do drzwi. Po kilku sekundach oczekiwania, wszedł do środka, mimo braku odzewu. Tuż za nim weszło dwóch wyrostków niosących sporych rozmiarów balie, zbitą z tutejszego drewna. Ustawili ją na środku pomieszczenia i wyszli.
Brudny mężczyzna wydał z siebie zduszony jęk.
- Nie, proszę. Puście mnie. Nic wam nie zrobiłem. Błagam. Boje sie bólu.
Alex nogą przesuną niski zydel bliżej bali i usiadł na nim. Drewno jękneło pod ciężarem dużego mężczyzny. Donośnym głosem przerwał zawodzenia "więźnia".
- Gdybym chciał cię zabić, to pozwoliłbym byś się wykrwawił, nad rzeką. Gdybym chciał się nad kimś znęcać to też są łatwiejsze sposoby.
Wywód przerwało mu ponowne wejście wyrostków, tym razem z wiadrami pełnymi parującej wody. Wlali ją do balii i wyszli.
- Gdy skończe mówić możesz opuścić naszą wioskę.
Ta wypowiedź zdecydowanie przykuła uwagę.
- Za chwilkę przyniosą nam śniadanie. Jednak zanim to zrobią chce jeszcze przedstawić ci moją ofertę. Otóż jesteśmy małą ale rozwijającą się osadą. Potrzebujemy ludzi. Jeżeli potrafisz coś przydatnego, tym bardziej. Jeżeli nie, to, o ile masz wolę, nauczymy cie wszystkiego. Nie obchodzi nas twoje pochodzenie, jeżeli nam nie szkodzisz. Oczywiście wolałbym wiedzieć wcześniej, jako przywódca osady muszę być przygotowany na wszystkie ewentualności. Moi ludzi uważają, że możesz być mutantem. Nie przeszkadza nam to, o ile nie stanowisz zagrożenia.
Młoda kobieta wniosła tace, pełną placków zbożowych, owoców i innych pożywnych produktów.
- Jest śniadanie. Więc kończe. Oferta jest taka jak przedstawiłem. Możesz zjeść i umyć się. Przyjde za godzinę. Jeżeli chcesz zostać, będe musiał zobaczyć czy posiadasz jakieś widoczne mutacje i pogadać. Chciałbym wiedzieć kto cie gonił i dlaczego. No i oczywiście co potrafisz. Jeżeli jednak wolisz odejść, odprowadzę cie do granic wioski. Ostrzegam jednak że nie udało nam się pochwycić mężczyzny który do ciebie strzelał. To chyba dość jasne postawienie sprawy. Jeżeli masz jakieś pytania lub inną propozycję, z chęcią jej wysłucham gdy już się odświeżysz.
Z tymi słowami, Alex opuścił osłupiałego mężczyzne.
 
__________________
I'm a person just like you
But I've got better things to do
Bladowicz jest offline