Wątek: Klanarchia
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-07-2009, 22:12   #34
liliel
 
liliel's Avatar
 
Reputacja: 1 liliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputacjęliliel ma wspaniałą reputację
To ja też podzielę się pierwszymi wrażeniami. System ładnie wydany, super grafiki, tekst czytelny i łatwo przyswajalny.
Nie wiem czy nie przesadzili z różnorodnością świata i mieszaniem konwencji, ale w tej kwestii wypowiem się ostatecznie kiedy przebrnę przez całość, bo na razie przeczytałam dopiero księgę pierwszą. Wczoraj zagłębiałam tajniki mechaniki więc wypowiem się bardziej szczegółowo w tym temacie. Co mi się podoba – motoryka nieskomplikowana i ładnie podana. Metoda pentagramu ciekawa, jakkolwiek bardziej podoba mi się, gdy tyczy się dwóch stron konfliktu. Kiedy dołączają się do starcia kolejne osoby, zostają ujęci jako tzw. „poplecznicy”, co bardzo umniejsza ich rolę w aktualnej scenie. W końcu każdy powinien móc wpłynąć na wynik walki (czy to fizycznej czy mentalnej) w jednakowy sposób, nie rozumiem dlaczego spychać ich udział na margines a w centrum rozgrywki stawiać lidera. Ale to jeszcze mogę przełknąć. Rozumiem, że cały schemat ma służyć uproszczeniu i skróceniu starcia, zastępując je jednym rzutem. Za to zdecydowanie nie podoba mi się podciągnięcie szeroko rozumianej charyzmy pod cechę Percepcji. To jest dla mnie już absolutnie nielogiczne. Co ma piernik do wiatraka?
Ponarzekałam sobie na sprawy, które zgrzytają mi na pierwszy rzut oka. Ale żebym nie wyszła na marudzącą wiedźmę, dodam na koniec, że całość na razie mi się podoba. Duży plus dla twórców, no i nie wypada nie być entuzjastycznie nastawionym kiedy wychodzi jakaś rodzima produkcja. Narazie system prezentuje się naprawdę obiecująco. W trakcie przyswajania kolejnych rozdziałów zamieszczę dalsze spostrzeżenia.
 
liliel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem