Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-07-2009, 13:03   #84
one_worm
 
one_worm's Avatar
 
Reputacja: 1 one_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputacjęone_worm ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał AC. Zobacz post
Coś powstało z niczego bez powodu, gdy nic wybuchło - teoria wielkiego wybuchu, to rzeczywiście ma sens.
A teoria wszechświata strunowego? Poza tym popełniasz bardzo prosty i zasadniczy błąd. Zadajesz pytanie co było przed wielkim wybuchem i dlaczego "powstało coś z niczego". Przed wielkim wybuchem nie było w ogóle czasu w takim sensie w jakim my go rozumujemy .

Cytat:
Napisał AC. Zobacz post
Czemu? I niby przed czym ostrzec? Wierząc w przeznaczenie nie trzeba nikogo ostrzegać, wszystko tak ma być jak miało być - zresztą jaką mają mieć pewność, że ci inni nie znajdą sposobu przełamania przeznaczenia? Po co zostawiać kapsuły czasu? Po co zostawiać wiadomości zza grobu? Albo trwamy albo nie. Zresztą jak już mówiłem: Majowie żyją do tej pory, przynajmniej ich krew krąży w żyłach pewnej części ludzkości.

Zmarli nie muszą nikomu nic udowadniać.
Majowie przewidzieli przyszłość. Wiedzieli zatem jak my na to zareagujemy, wiedzieli jaki będziemy mieć do tego stosunek. Wiedzieli, że my nie będziemy siedzieć z bezczynnie założonymi rękoma na wypadek gdyby coś się stać miało... Dlatego, jeżeli to prawda to oni by przewidzieli co i jak i zostawili nam znak, że oni mówią prawdę.

Potomkowie majów żyją ale nie ich cywilizacja, a ja cały czas o tym.

Cytat:
Napisał AC. Zobacz post
Bo widziałem. Widzę, że uczepiłeś się tych Egipcjan choć piszemy o terenach odpowiadających "Ameryce na południe od Rio Grande". Niby czemu uważasz, że to byli prości ludzie bojący się latających, głośnych potworów? Za dużo filmów się naoglądałeś. Niewiele różnili się od dzisiejszych ludzi - podobny odsetek chamstwa i zła i podobny odsetek odwagi i honoru. Toczyli wojny zanim zaczęli zapisywać historie - likwidując wszystkich człekokształtnych, którzy dziś mogliby uchodzić za ludzi i byliby chronieni w ramach "humanitaryzmu".
Ta z karabinem w ręce. Dawniej ludzie bali się tego co nienaturalne, szczególnie w taki sposób. Przepraszam bardzo, ale w takim choćby średniowieczu za sam fakt posiadania np. mp3 playera czy innego iPhona został byś spalony na stosie tak samo jak ludzie trudniący się wszelakiego rodzaju nauką...

Cytat:
Napisał AC. Zobacz post
A skąd ja mam wiedzieć czy mówią prawdę? Brak danych mogących jednoznacznie określić czy jest to prawda czy fałsz absolutnie w każdym przypadku takich tez.
Tak? To u mnie w szafie jest wielki różowy niewidzialny słoń. Musisz mi wierzyć, nie masz żadnych dowodów, że jest inaczej...

Cytat:
Napisał AC. Zobacz post
Star Trek: Next Generation, w którym grupa ludzi z anonimowej planety wysyła wielki statek kosmiczny, który tysiąc lat później natrafia na Enterprise i przesyła w dość szczególny sposób wiedzę o tym ludzie kapitanowi Pikardowi... tyle, że oni nie byli fanatycznie wierzącymi w koniec ludźmi, którzy co kilka dziesięcioleci demolowali swoje dobra materialne spełniając różnego typu mniejsze proroctwa końca świata.
Chyba za dużo filmów...

Cytat:
Napisał AC. Zobacz post
Czy już osiągnęli 25% obserwowanego nieboskłonu? Chyba nie, takie rzeczy łatwo przeoczyć. Taka sprawa by była całkiem fajna - pewnie by działała podwójna grawitacja, a to wygląda naprawdę magicznie, gdy krople deszczu coraz wolniej i wolniej lecą w dół, żeby zatrzymać się na kilka sekund i powoli ruszyć do góry - a to efekt samego powietrza, z podwójną grawitacją pewnie by było dużo bardziej magicznie.
Planetę jest o wiele łatwiej zauważyć niż coś wielkości piłki tenisowej. Bez obrazy ale naukowcy to nieźli idioci, że nie wykryli planety mknącej w naszą stronę...
 
__________________
Do szczęścia potrzebuję tylko dwóch rzeczy. Władzy nad światem i jakiejś przekąski.
one_worm jest offline