Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-07-2009, 15:47   #29
Raincaller
 
Raincaller's Avatar
 
Reputacja: 1 Raincaller nie jest za bardzo znanyRaincaller nie jest za bardzo znanyRaincaller nie jest za bardzo znanyRaincaller nie jest za bardzo znany
Nicolas w zamyśleniu przysłuchiwał się wystąpieniu płomiennowłosej Toreadorki. Chociaż słowa, jakie wypowiadała nie były w stanie poruszyć żadnego ze zgromadzonych, to jednak słuchało się jej przyjemnie. Zabierający głos tu po niej Seamus jeszcze mniej porywającym i nużąco dyplomatycznym przemówieniem zniechęcił do udziału w dyskusji.
"Ventrue, który domaga się tymczasowej regentury. To nowość..."

Widok rozsiadających się przy stole graczy poruszył nieco Nicolasa, widok kart wpłynął na wyobraźnie, trwało to jednak jedynie chwilę. Nie widział bowiem w tym pokoju przeciwnika do gry, tym bardziej pokera. Spuścił wzrok i nie robiąc nawet malutkiego kroczku w stronę Seamusa nadal tasował własne karty.

Najciekawszy zwrot akcji nastąpił jednak dość niespodziewanie. Hektor, nerwaniec wymachujący pistoletem ogłosił się kandydatem na stanowisko wysoce ponad jego możliwości. Komediowy charakter spektaklu udzielił się Nicolasowi. Nie potrafił pohamować zdławionego chichotu, jakim skwitował ten pomysł. Jeszcze Lancaster, dziwak, który w Hektorze dopatrzył się cech prawdziwego władcy. Kolejny uśmiech zagościł na twarzy Nico, impreza się rozkręcała.
"A miałem o Tobie zgoła lepsze mniemanie drogi Lancasterze"

- Aż dziw bierze, że tak nieprzewidywalny scenariusz napisał ten wieczór. Mówisz drogi Seamusie, iż popierasz Hektora? Spodziewałem się, zwłaszcza po Tobie, zdecydowanie odmiennej postawy. Chociaż... - krótkie spojrzenie powędrowało pod adresem Lancastera. - Skoro nawet pan Lancaster dopatrzył się w nim cech prawdziwego. Podkreślam prawdziwego władcy, to być może jedynie ja okazuję się ślepym ignorantem. - po tych słowach dziwny, nieco wykrzywiony uśmiech zniekształcił jego usta. - Ja na pewno Hektora nie poprę. Nie zgłaszam także własnej kandydatury. Nie znaczy to jednak, iż wyłączam się z glosowania, mój głos znajdzie, mam nadzieję, innego adresata. Zobaczymy co inni mają do powiedzenia.
 
__________________
"Tylko silni potrafią bez obawy śmiać się ze swoich słabostek." - W.Grzeszczyk
Raincaller jest offline