Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-07-2009, 16:51   #1
Lunar
 
Lunar's Avatar
 
Reputacja: 1 Lunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumnyLunar ma z czego być dumny
Rozpracowujemy osobistości

Rozpracowujemy osobistości


Naszedł mnie pewien pomysł. Myślę, że mogłoby to zapewnić niektórym niezłą zabawę w spowszedniałym, zaschłym i zdziadziałym dziale WoDa, hm?

Pomysł:
Pierw, podczas rozmów z Ratkinem na temat Wampira (o czymże innym? ), przypadkowo nawiązałem do postaci pewnie znanej wielu maniakom, Alucarda z anime Hellsing (osobiście nie jestem wielkim fanem anime, a liczbę obejrzanych można u mnie policzyć na palcach jednej ręki).
Przypomniał mi się jednak ten specyficzny gość, ponieważ.. dyskutowaliśmy o mocach wampirów, czyli Dyscyplinach. Po krótkim rozważaniu wyjątkowo łatwo można było dojść do tego, że ktoś się kimś inspirował, a moce Alucarda można opisać odpowiednimi kropkami WoDa.

Wniosek:
I zauważyłem, że tak jest z masą innych postaci filmów i anime o takowej tematyce Chciałbym, żebyśmy poszli o krok dalej i spróbowali zgadnąć, kim byłby taki Alucard (bądź jakakolwiek inna postać pasująca klimatem, zdolnościami, czymkolwiek) w Świecie Mroku.

Przejdźmy do jeża:
Jeśli ktoś wciąż nie wie o co chodzi, najpierw może spróbuję przedstawić "dwie" zupełnie różne postacie. Myślę też, że na początek wypadałoby ustalić kilka zasad, by nie było [domu publicznego].

Rulsy:
- każda postać powinna być raczej opisana wg. takiego przejrzystego schematu:
Cytat:
[img]niewielki obrazek postaci[/img]
Imię: imię lub ksywa postaci
Istota: rodzaj istoty nadnaturalnej
Przynależność: klan, plemię, tradycja, gildia, kredo, dom, krewni, samotnik, whatever
Natura: natura postaci wg. danych WoD'a. Wbrew pozorom, próbowanie zaszufladkowania różnych osób stało się dla mnie niebywale ciekawym zajęciem w dodatku pokazuje nam jak znamy daną postać
Postawa: j/w to samo co natura postaci, tyle iż jest to jej maska zakładana na starcie z ponurym i bezwzględnym światem
[img]niewielki obrazek przedstawiający moc[/img]
Moce: yeeeee, to chyba najdłuższy kawałek opisu
[img]niewielki obrazek przedstawiający sprzęt[/img]
Sprzęt: niektórzy niedobory w mocy nadrabiają stalowym przedłużeniem męskości
Zalety&Wady: szczególnie te nadnaturalne; masa wampirów dostanie strach przed czosnkiem albo krucyfiksem
Inne: cokolwiek innego, co można zapisać osobno, a co jest unikatowe dla każdego nadnaturalnego (rodzaj esencji Avatara, pokolenie wampira..)
- opisujemy znaną postać, która już gdzieś istniała i rzeczywiście wykazuje taką część podobieństwa, że warto ją określić w ramy
- starajmy się, by obrazki nie były ogromne.. choć nie traktujmy tego ograniczenia tak krzywdząco
- komentujmy, komentujmy, komentujmy to, co napisali inni. Poprawiajmy. Nie zawsze wiadomo każdą statystykę od razu. Trzeba ją rozpracować wspólnie przy głośnym Za lub Przeciw. Mamy to tworzyć wspólnie. Bez tego nie ma zabawy.
- jeśli ktoś ma lepszą nazwę na temat, na statystyki w rulsach, na cokolwiek, niech nie waha się go użyć, ale zmiany takiej rangi dokona troskliwie dbający o dział moderator <ironiczny śmieszek>

Spis treści:
Zważywszy na [dom publiczny] jaki może powstać w temacie, jeśli ładne posty z obrazkami i danymi przemieszają się z licznymi, mam nadzieję, komentarzami, twórca tematu będzie sporządzał spis treści, w którym będzie zamieszczał jedynie imię postaci oraz stronę tematu (lub numer posta) - być może później wraz z linkiem do niego prowadzącym, by można było zobaczyć obecny stan opracowywanej postaci.
- (Rozpracowujemy osobistości)Agent J & Agent K - "Faceci w Czerni" ("Men in Black")
- (Rozpracowujemy osobistości)Alucard - "Hellsing" ("Hellsing")
- (Rozpracowujemy osobistości)Bestia - "Piękna i Bestia" ("Beauty and the Beast")
- (Rozpracowujemy osobistości)Jason Voorhees - [url=http://www.filmweb.pl/f8684/Piątek+trzynastego,1980[/url]"Piątek Trzynastego" ("Friday the 13th")
- (Rozpracowujemy osobistości)Leatherface - "Teksańska masakra piłą mechaniczną"] ("Texas Chain Saw Massacre")
- (Rozpracowujemy osobistości)Max Guevara/X5-452 - "Cień Anioła" ("Dark Angel")
- (Rozpracowujemy osobistości)Sakura Kimimoto

-----------------------------------------

Start!

-----------------------------------------



Imię: Alucard
Istota: Wampir
Klan: Lasombra? (zamiana ciała w czarną paćkę), Tzimisce? (ta paćka ma oczy), Gangrel? (a paćka bywa i psem). Najlepiej pasuje Tzimisce znający inne moce, acz.. Alucard nie jest nieludzki.
Natura: ?
Postawa: ?
Moce:

- Pesio - to coś, o czym nawet Tzimisce się nie śni. Strefa Cienia 4? Zniekształcenie?
Sprzęt:

- Jakiś Colt - do tego gnata ma chyba specjalne zapalajace naboje, którymi pozbywa się wampirów (i na co mu to, gdy jasno daje radę bez gnata)

-----------------------------------------

Tak, to dwie osoby, no ale.. są z jednego filmu, a ich zajęcie tak podobne.. że mozna ich opisać obu zarazem.

Imię: (od lewej) Agent K & Agent J (dawniej James Darrell Edwards III)
Istota: Mag
Przynależność: Technokracja
Konwencja: Nowy Wspaniały Porządek to to nie jest, choć mają Ludzi w Czerni. Robota tych panów zdecydowanie pasuje na Korpusy Specjalistów Neutralizacji - Metodologię z Konwencji Inżynierów Próżni
Natura: gbur i...?
Postawa: perfekcjonista i bon vivant?
Sprzęt:

- Neutralizator - takie coś co się wysuwa i światłem razi nerwy wzrokowe obserwatorów, którzy je ujrzą. W ten sposób dociera do ośrodka pamięci krótkotrwałej w mózgu, wymazując ostatnie wydarzenia. Chronią przed tym okulary lustrzanki.

- Hałaśnik - niepozorna broń dla początkujących.

- Deatomizer wersja 4 - strzał z tej broni robi to co nazwa wskazuje. "De-atomizuje", rozbija na atomy.

--------------------------------------------------------------------------

To dopiero zaczątek. Dodawajcie od siebie wszelakie uwagi.
Dalej ludu!
Jakie znacie horrory?
 

Ostatnio edytowane przez Lunar : 22-07-2009 o 19:32.
Lunar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem