Wątek: Arka
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-02-2006, 12:37   #117
Misiencjusz
 
Reputacja: 1 Misiencjusz ma wyłączoną reputację
Masz zapalniczkę? Zwracam się do Pawła. Rozglądam się za kępą suchych trwa, drobnych patyków i tp. Za pomocą dłuższego źdźbła zawiązuję to na jakimś kiju aby stworzyć prowizoryczna pochodnię. Wystarczy żeby wytrzymała kilka minut. Biorę zapalniczkę i "pochodnię" do ręki i schodzę w dół w stronę wejścia do jaskini. Przy okazji bacznie rozglądam się po ziemi i otoczeniu czy nic nam nie zagraża. Gdy jestem już u wylotu jaskini podpalam "pochodnię" i zaglądam do środka. Przede wszystkim sprawdzam czy ogień drga i nie gaśnie, przynajmniej będziemy mieć pewność że jest tam powietrze.

[user=532,1593,1413,1420,345,1576]Idąc w stronę jaskini szczególnie bacznie rozglądam się za śladami ludzi, którzy wydeptali tę ścieżkę. Nie jestem tropicielem ani myśliwym, ale próbuję się połapać czy ci ludzie mogą być gdzieś w okolicy. Na ile szum wody mi pozwala staram się nasłuchiwać jakichkolwiek dźwięków od strony jaskini mogących świadczyć o czyjejś obecności, albo co gorsza obecności np. niedźwiedzia. Szczególnie intensywnie nasłuchuję gdy już jestem u wlotu. Wstrzymuję oddech by wychwycic jak najwiecej i bacznie rozglądam się co widzę w środku, w marnym świetle płomienia. Jeśli nie widze ani nie słysze nic podejrzanego zagłebiam sie kilka kroków wgłąb i staram się zorientować w rozmiarach jaskini i jej zawartości. Obejrzeć pobieżnie ściany i podłoże.[/user]
 
Misiencjusz jest offline