Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-07-2009, 23:02   #16
amenarhi
 
amenarhi's Avatar
 
Reputacja: 1 amenarhi nie jest za bardzo znany
Z tymi smokami to ciężka sprawa, nie wiadomo do końca jak je traktować.
Jednakże ja jestem zwolenniczką bardziej mistycznego Warhammera, w którym tych smoków nie może zabraknąć. U mnie są rzadkie, piekielnie inteligentne i zazwyczaj - neutralne. Lubią przedmioty i istoty piękne - chętnie gromadzą błyskotki, dzieła sztuki, otaczają się pięknymi kobietami, przepadają za muzyką - ale tak było do czasu, aż wielcy panowie bretońscy nie postanowili ubijać poczwar na dowód swej odwagi - no i biedne gady ginęły, aż w końcu postanowiły oddalić się od ludzkich siedzib, zaszyć w górach i unikać swych prześladowców - jako stare, mądre istoty brzydzi je rozlew krwi. Teraz żyje ich garstka i krążą wokół nich legendy.
Natomiast smoki Chaosu sa to złe, okrutne i chciwe bestie - o podobnej inteligencji, którą jednak wykorzystują, by gnębić żywe istoty, niszczyć osady ludzi, zagrabiać świecidełka i trofea w postaci np czaszek. To złe stworzenia, a przy tym śmiertelnie niebezpieczne, jako inteligentne, swoim rozumem dorównujące niejednemu uczonemu.
To jest mój pogląd, który właściwie łączy większość przez Was opisanych zasad. Tak zresztą postępuje ze wszystkimi zasadami w Warhammerze - wskazówki z książek najpierw, potem czytam opinie na forach, następnie ubarwiam nieco, lub zmieniam pewne aspekty - bo to przecież chodzi o wyobraźnię
Pozdrawiam miłośników smoków
 
__________________
'...I see the Dead awaken, my fate forsaken; I'm free!...'
amenarhi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem