Wątek: warhammer 3ed
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-08-2009, 11:52   #17
Yaneks
 
Yaneks's Avatar
 
Reputacja: 1 Yaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputację
Dorzucę swoje 3 grosze...

Mam nadzieję, że 3 edycja nie wprowadzi jedynie większej ilości kostek i skomplikowanej mechaniki. Wg. mnie porządny RPG kości potrzebuje tylko do pomocy. Znam kilku MG, którzy maskują brak umiejętności i pomysłów dodatkowymi rzutami, np. koleś nie ma pomysłu skąd jakiś BN ma linę, to każe wykonać rzut na inteligencję, czy BG uda się dojść, skąd owa lina pochodzi.
Wyjaśniając o co mi chodzi,mam po prostu nadzieję, że wydawca wprowadzi do gry wiele ciekawych opcji, w których ta większa ilość kostek będzie po prostu niezbędna.

Teraz, odnosząc się do postu Lotara. Podchodzisz do podręczników WFRP troszkę bezkrytycznie. W Warmłotku denerwuje mnie to, że prawie wszystko jest podyktowane z góry. Fakt, podręczniki kampanii dają mnóstwo pomysłów na poboczne przygody, ale główna pozostaje ta sama, i nie bardzo daje możliwość zmiany. Oprócz tego, trochę wkurzający jest fakt, że podręczniki obfitują w mechanikę, modyfikatory są raczej restrykcyjne (MG ma mniej do gadania, więcej ma podręcznik)... Ale to już raczej personalne odczucie, każdy oczekuje od podręcznika czego innego.

Podsumowując: może kupię kilka książek do 3 ed. ale najpierw uważnie przeczytam komentarze, może ściągnę sobie kilka stron i przeczytam... Kto wie? Ostrożnie podchodzę do wszystkich nowości po komercji, której doświadczyłem kupując "Kuźnie Nuln" i "Księgę Spaczenia" (w tej drugiej za dużo mechaniki, a za mało grywalne postacie).
 
Yaneks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem