Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-08-2009, 20:31   #149
Lance
 
Lance's Avatar
 
Reputacja: 1 Lance nie jest za bardzo znany
Gellan obserwował w milczeniu, drgnął jednak, gdy Amx sprofanował ciało Mesta. Gniew wykrzywił jego twarz i przez chwilę wydawało się, że ruszy do ataku. Nie uczynił tego jednak. Vorox oraz Alexander Hawkwood zachowywali się spokojnie, a przy tym ignorowali zachowanie inżyniera. Któż wie, może zatem był w tym jakiś sens?
Po chwili wojownik podszedł do jednego z ostatnich trupów i pozbawił go płaszcza. Ułożył płaszcz przy jednej ze ścian, a następnie ze zdumiewającą delikatnością podniósł okaleczone ciało Mesta, leżące dotychczas wśród krwi i wnętrzności. Przeniósł ciało na płaszcz.
- Wszechstwórco… Zgasło światło w ciele Mesta i pozostała pusta skorupa. Lecz dusza jego płonie w Świętym Empireum, obmywana blaskiem Twej chwały…
Modlitwa nie była długa, jednak wydarzenia na Rorianie działy się szybko. Gdy Gellan zakończył medytacje, w ładowni pozostał już tylko on, vorox i… dziwne urządzenie na kółkach. Jeśli to był golem, to chyba prymitywny… Wyglądał jakby zbudowano go na złomowisku, z dostępnych tam materiałów.
Gellan wzdrygnął się, gdy metalowa puszka zatrzeszczała i na ekranie zaczął wyświetlać się film. Wojownik przyglądał się bacznie, w końcu jednak wzruszył ramionami.
- Co ten golem chce mi pokazać? Że bransoleta kryła materiał wybuchowy? Czy że Amx jest dobrym pirotechnikiem? – wymruczał do siebie, a potem spytał głośniej golema – Czym jest ta bransoleta? Skąd się wzięła?
Czekał chwilę w napięciu, jednak nie uzyskał odpowiedzi, a urządzenie ruszyło gdzieś w głąb okrętu.
Nagle huknęło, a statek kosmiczny zadrżał od pobliskiej eksplozji. Najwyraźniej Andiomene oraz Amx wykonali swój plan, niszcząc statek napastników.
Z interkomu rozległ się głos kapitan:
- Zapraszam wszystkich na mostek, potrzebujemy wspólnej wersji wydarzeń.
Wojenny brat wahał się przez moment, ale po chwili najwyraźniej podjął decyzję.
- Bru… Takie jest twoje imię? – zwrócił się do voroxa – Czy wyjaśnisz mi, czym są te bransolety, które nosicie? Czy zawierają materiał wybuchowy? Wydaje się, że z jej powodu zginął brat Mesto. Jak usłyszałem, byliście dobrymi kompanami. Zatrzymałeś należącą do niego Ewangelię Omega. Jesteś wierzący? Zatrzymanie księgi jest twoim prawem, czy pozwolisz mi jednak ją przejrzeć? Bracia niekiedy ukrywają w Ewangelii zaszyfrowane wiadomości.
Gellan ruszył obok voroxa, wspólnie zmierzając na mostek…
 
Lance jest offline