Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-08-2009, 11:26   #6
Lavi
 
Lavi's Avatar
 
Reputacja: 1 Lavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie cośLavi ma w sobie coś
Znaczy ja przy ty zasadach ograniczyłem umiejętności do 10 poziomu ale mimo to mam jednego gracza który z sztuczkami i innymi bajerami typu celownik optyczny ma ułatwienia w wysokości 180% Zgroza.

Z grubsza też chciałem ułatwić liczenie zakładając że 10% = 1 pkt. trudności.

A jeśli chodzi o stare zasady to i tam da się zrobić postać HEROIC. Miałem takiego łowce z 20 ZRC i 10 Karabinów i masą sztuczek który przy minusie -24 miał 20% szanse na trafienie.

Jednakże pomyślcie że te wszystkie zasady działają również i w drugą stronę. Trafi się graczom jakaś trochę bardziej wytrenowana banda żołnierzy z karabinami na 5 i ZRC na 18 a wyniki potyczki może być różny.

A jeśli chce się np. podnieść realizm by gracze nie byli HEROICami to można wszystkie trudności podnieść np. o 60% ewentualnie można na koniec liczenia dodawać taki bonus utrudnienia ogólnego i po kłopocie.

Trafienia w niektóre miejsca np. oko, nos, nerki i jeszcze inne bardzo wyszukane miejsca przy odległości np. 1/4 i większej dla danej broni można uznać za niemożliwe.

"Strzelam mu w oko bez celownika optycznego z 700m" -- zawsze można to rozwiązać na kilka sposobów. Kazać mu zdać test wypatrywania na dużym poziomie czy w ogóle jest w stanie dostrzec to miejsce. Podwoić trudność. Dodać coś ekstra lub zakazać w ogóle.
 
__________________
"I never make the same mistakes twice" -- by Me :P

Ostatnio edytowane przez Lavi : 22-08-2009 o 11:33.
Lavi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem