Wątek: Tabula Rasa
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-08-2009, 14:29   #23
Seorse
 
Seorse's Avatar
 
Reputacja: 1 Seorse jest po prostu świetnySeorse jest po prostu świetnySeorse jest po prostu świetnySeorse jest po prostu świetnySeorse jest po prostu świetnySeorse jest po prostu świetnySeorse jest po prostu świetnySeorse jest po prostu świetnySeorse jest po prostu świetnySeorse jest po prostu świetnySeorse jest po prostu świetny
- Ej… mam plan. – George podszedł do dużej skrzyni stojącej w rogu pokoju, otworzył ją i pogrzebał w niej chwilę. Wyjął z niej dwie kamizelki z dziwnego bladoniebieskiego metalu, rewolwer oraz małą beczułkę. Jedną kamizelkę i rewolwer rzucił do przybysza, a baryłkę postawił przy drzwiach.
-To kamizelka z jasnostali, uchroni cię przed większymi obrażeniami, a broń zawsze może się przydać.- Potem wyszedł z pokoju. Pięć minut później wrócił niosąc jakieś stare ubrania i peruki. Część z nich podał cudzoziemcowi, – bo nie ulegało wątpliwości, że przybysz nie jest stąd.
-Przebierz się, mogli cię zapamiętać. Za pół godziny uciekamy. – Mam nadzieję, że mnie nie zobaczyli, inaczej cały plan się nie powiedzie. Zaczął wrzucać do kufra rzeczy z pokoju. Potem przykręcił do niego cztery koła i rączkę, za którą z łatwością można było go ciągnąć.
- No, czas wyruszać. – Wziął beczkę pod pachę a drugą ręką złapał kufer. Wyszli z domu, kierował się na wieżę ciśnień Wasserdampfu.
 
__________________
Skoro jest dobrze, to później musi być źle. A jak jest wspaniale, to będą wieszać.
(Z dzieła Sarturusa z Szopinberga „O rozkoszy bycia obywatelem Imperium”)
Seorse jest offline