Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-09-2009, 21:29   #83
Zapatashura
 
Zapatashura's Avatar
 
Reputacja: 1 Zapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputację
Cytat:
BTW. przepraszam że się przyczepiłem przykładu z pożarem lasu, ale nie znam zbyt wiele takich idiotycznych zasad, a ta akurat świetnie ilustruje to o co mi chodzi.
To nawiasem mówiąc pokaż mi podręcznik i stronę, bo jestem przekonany, że takiej zasady w DnD nie ma
Bo jeśli chcesz podważać zasadność systemu atakując regułę, której w tym systemie nie ma, to wiesz... No, chyba że jej po prostu nie pamiętam, to wtedy strona zamknie mi usta.
I tak, często żądałbym testów nasłuchiwania przez ścianę, zauważanie to nie jedyna percepcja w DnD 3/3.5

Co do skokowego levelowania. No teoretycznie DMG mówi, że level pojawia się gdy bohaterowie mają czas przemyśleć swoje dotychczasowe dokonania, ale w praktyce to się nie sprawdza. Zdobywanie poziomów jest nierealistyczne, ale to w końcu gra. Każdy RPG jest nierealistyczny.
Poza tym wskoczenie na nowy level cieszy znacznie bardziej niż wydanie pd'ków na jakąś tam umiejętność.
 
Zapatashura jest offline