Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-09-2009, 22:41   #84
Qumi
 
Qumi's Avatar
 
Reputacja: 1 Qumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetny
Atakujesz te płonące lasy, ale dla mnie to plus- jest dodatkowa zasada, której MG nie musi ale może użyć, np. gdy nie jest pewien. I bez przesady z tymi całymi dodatkami o tabelach, takie dodatki są może 1-2 (na około 20-30) i do tego niezbyt drogie w porównaniu z innymi... i zwykle posiadają coś jeszcze oprócz owych tabelek. Nie jest tak, że 9/10 podręczników jest do niczego nie przydatnych. Każdy się przyda, zależy tylko jaką sesję prowadzisz i w jakim klimacie. Tabele stanowią część podręcznika i są niejako ich urozmaiceniem, a nie główną treścią.

Co do kolegi od temperatur ciała... nie wiem jak MG dają się mu czepiać takich bzdetów... to ich świat, ich rzeczywistość. To czy są zimne czy nie... trzeba umieć rozgraniczać wiedzę gracza a wiedzę postaci, i mieć przymrużenie oka na kreowany świat...

Więcej satysfakcji daje skokowe przejście poziomów - czekasz na ten moment z wytchnieniem i wtedy dostajesz spore, widoczne premie. Poza tym o ile kojarzę, to w Warhammerze też zmieniając klasę na "wyższą" czy inną skokowo dostajesz bonusy - ale nie znam Warhammera więc nie jestem pewien. A porównanie z fps... boże... równie dobrze mogę dać młotkowi i neuroshimie 90 fps, i będzie zamulanie, a DnD 30 fps. Porównanie niczym nie uzasadnione, szczególnie uwaga o "naturalności". Tej kwestii po prostu nie rozwiążemy, bo to kwestia gustu.

Mam więc pytanie: jakie podręczniki DnD znasz Radagast?
 
Qumi jest offline