Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-09-2009, 17:37   #12
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
W wojnach Napoleońskich nie było siekaniny z innego powodu. Część ludzi po obu stronach wcześniej padło pod ostrzałem broni palnej, które już wtedy była w użytku.

Inna sprawa to taka, że nie powiesz mi, iż taktyka i strategia nie liczyły się podczas starć Napoleona i na początku XIX wieku, o czym, nota bene, wspomniałem tylko po to, by przytoczyć przykład Rosjan, którzy rzeczywiście biegli, wychodząc z założenia, że Niemcom prędzej skończy się amunicja.

Poza tym, nigdzie nie wydawałem opinii na temat: "Czy Napoleon Bonaparte był zbrodniarzem, czy jednak nim nie był", więc wypowiedzi dotyczące zachowań Napoleona lub też jego słów traktuję jako informację, nie dotyczącą mojej wypowiedzi.

Moja skromna osoba twierdzi jedynie, że Bonaparte był bardzo dobrym dowódcą (nie mówię o tym, jakim był człowiekiem), zaś swoich bitew nie wygrywał dlatego, że ruszał kupą na drugą armię idącą kupą. Przynajmniej nie tylko.

Przykładowo: Bitwa pod Austerlitz była wygrana przez Francję, choć armia Napoleona była mniej liczna. Ciekawe dlaczego, prawda? Cud?
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem