Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-09-2009, 19:22   #17
Prabar_Hellimin
 
Reputacja: 1 Prabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znany
Dotychczas stosowałem typowy rzut przeciwstawny, gdy mieliśmy sytuację konfliktową i moja interpretacja zamiarów zwycięskiej strony. Zaś pomijałem rzuty, gdyście nie zamierzali się kłócić. Uznałem, że to kolosalny błąd.

Od teraz będę ustalał stopnie trudności, zależne od tego, jak obszerne są zamiary gracza, oraz jak bardzo niemoralne/szlachetne (i ryzykowne) one są. Przy czym będę dość skrupulatny i to, że pokusie powiedzie się podszeptywanie do uszczypliwości wobec strażnika miejskiego nie oznacza, że jednocześnie sumienie, sugerujące zgłoszenie strażnikom zabójstwo za rogiem będzie przegrane.
Uwzględniać będę również nastroje i nastawienie postaci. Gdy Walryn będzie rozzłoszczony pokusie będzie o wiele łatwiej, a gdy będzie rozmawiać z bardzo lubianą osobą, to kuszenie będzie trudniejsze.

Kolejną modyfikacją będzie system kumulacji i inwestycji (nazwa robocza ;p). Otóż – gdy ostatni test wygrała pokusa, to sumienie musi się zmierzyć nie tylko z nowym wynikiem, ale i z przewagą pokusy w poprzednim teście przeciwstawnym. Wiąże się z tym inwestowanie kości. Jeśli pokusa, na ten przykład, ma z poprzedniego testu przewagę 4, to może sobie zamiast 3 kości zainwestować dwie, licząc na to, że łączny wynik będzie większy. Jako, że pokusa nie wykorzystała wszystkich kości – może 3 użyć w następnym teście. Przy czym sumienie, jeśli zainwestowało już wszystkie, nie może zainwestować nic. Uzyskuje wynik jeden za każdą nieaktywną kość (podobnie pokusa)

Czyli:

Test 1
Pokusa: 7 (3k6)
Sumienie 3 (3k6)
Przewaga pokusy: 4

Test 2
Pokusa: 6 (2k6) +4 (z poprzedniego testu)
Sumienie: 16 (3k6)
Przewaga sumienia: 6

Test 3
Pokusa: 3 (1k6) + 2 (za nieaktywne kości)
Sumienie: 3 (za nieaktywne kości) + 6 (z poprzedniego testu)
Przewaga sumienia: 4

Test 4
Pokusa: 12 (3k6)
Sumienie: 7 (2k6) + 4 (z poprzedniego testu)
Przewaga pokusy: 1

Test 5
Pokusa: 1 (z poprzedniego testu) + 3 (za nieaktywne kości)
Sumienie: 3 (1k6) + 2 (za nieaktywne kości)
Przewaga sumienia: 1

itd.

To 'combo' zostaje przerwane, gdy kończy się ciąg bezpośrednio powiązanych zdarzeń – rozmowa, bitwa, itp. Wtedy zaczynamy od początku.

Ja uważam to za proste jak x=y, ale jak nie rozumiecie czegoś, to zadajcie pytanie. Nie jestem jeszcze pewien, czy deklaracje inwestycji zrobić tajne (abym tylko ja wiedział ile inwestujecie kości) czy może dać pierwszeństwo wygranemu ostatniego testu – aby drugi mógł obmyślić strategię.

Przez to, co nabazgrane wyżej, będziecie musieli się o wiele częściej odzywać w komentarzach/na gg.

Na koniec wam powiem, abyście starali się iść drobnymi kroczkami. Powiedzenie, aby Walryn zostawił wszystkich w diabły i zabił jak najwięcej przeciwników nie jest jedyną złą rzeczą, jaką można pomyśleć. Podobnie zostawienie przyjaciela na śmierć. Wyzwanie go też jest złe. Aby wam utrudnić zapatrywanie się na tak daleką przyszłość stopnie trudności w zwykłych testach będą dość zróżnicowane.

Tyle na razie, czekam na opinie.
 
__________________
Zasadniczo chciałbym przeprosić za tę manierę, jeśli kogoś ona razi w oczy... ;P
Prabar_Hellimin jest offline