Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-09-2009, 19:31   #20
Lindstrom
 
Lindstrom's Avatar
 
Reputacja: 1 Lindstrom nie jest za bardzo znany
Na mostku „Słonecznego” trwały skupione przygotowania.

- Łączność – zarządził Pierwszy – poślijcie na kanale ogólnym: „Komunikat Jego Ekscelencji Ambasadora Jego Cesarskiej Mości Ville HanLaati”

- Nadano – potwierdził oficer.

- Przełączyć na konsolę radiową w apartamencie Jego Ekscelencji – zarządził pierwszy oficer.

- Przełączono – zakomunikował sucho oficer łącznościowy.

W eter popłynęły słowa ambasadora:

- Szanowni Państwo. Być może mając na uwadze elektryzującą propozycję kapitana Spirita, nie słuchaliście Państwo wystarczająco uważnie mojej propozycji powołania komisji. Jej doradczość, a i to jedynie w obrębie posiedzeń komisji, która, przypomnę, jeszcze nie została zwołana w celu ukonstytuowania, miała dotyczyć jedynie działań na rzecz konwoju. Konkretnie zaś zagadnień eksploracyjno-poszukiwawczych. Do takich zadań nie zalicza się reprezentacja wobec zamieszkujących cesarski protektorat istot. To jest obowiązek cesarskiego ambasadora. Dziękuję zatem za wielkoduszną ofertę Pana Barona Al-Malik, lecz z wymienionych wyżej powodów nawiązanie pierwszego kontaktu pozostaje w mojej wyłącznej gestii. Nie oznacza to jednak, że jestem przeciwny obecności przedstawicieli wszystkich frakcji, jako świadków takiego wydarzenia. Naturalnie; bez prawa do zabierania głosu podczas negocjacji, z których zdam Państwu stosowną relację. Kontakty z mieszkańcami globu na chwilę obecną pozostaną domeną cesarską – o otwarciu przedstawicielstw będzie jeszcze pora pomyśleć. Uważam, że nadrzędną kwestią pozostaje ustalenie stanu rzeczy na planecie, zanim mieszkańców Impery zaczniemy zaznajamiać z różnorodnością frakcji politycznych Cesarstwa.

Po bardzo krótkiej przerwie ambasador podjął:

- Naturalnie zatwierdzę stosownym dokumentem rozliczenia napraw „Flogistona V” w porozumieniu z jego dowódcą, gdy tylko wszystkie zostaną ukończone i odebrane. Ustanawiam też panią Leanę vo Delvi moim zastępcą i pełnomocnikiem na czas mojej nieobecności. Zamierzam osobiście objąć pieczę nad negocjacjami. Ustalenie haseł, wedle pomysłu zgłoszonego przez „Skarabeusza”, pozostawiam kapitanowi Hawkwoodowi. Zanim jednak zgodnie z propozycją komandora Desjani wyruszymy na powierzchnię Thetys, konieczna będzie wnikliwa obserwacja i rozpoznanie, w szczególności w zakresie możliwości technologicznych mieszkańców planety i języka, bądź języków, którymi się posługują. Natychmiast zabieram się do studiowania materiałów przesłanych przez kapitana „Odyna”. Pozostałe sprawy, nie wymagające mojej uwagi bądź obecności, proszę zgłaszać kapitanowi Hawkwoodowi. To wszystko. Do usłyszenia.

Szum w słuchawkach i na głośnikach jednostek świadczył o zakończeniu połączenia. Hawkwood był bardzo ciekaw, co teraz myślą przedstawiciele frakcji Ligi. Kogo wybiorą jako przedstawicieli? I pod którą z frakcji spróbuje się „podłączyć” pyszałkowaty Al-Malik?
 
__________________
Ni de ai hao - xue xi hai shi xiu xi?
Lindstrom jest offline