Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-09-2009, 20:00   #14
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Ten temat służy zaprezentowaniu "najwybitniejszych dowódców w historii". Napoleon Bonaparte z pewnością należy do plejady gwiazd w tej dziedzinie, natomiast ja zaczynam się gubić w temacie rozmowy.
Analizując posty jeszcze raz, doszedłem do wniosku, że początkowo nie zgodziłeś się z opinią głoszącą, iż w wojnach Napoleońskich i w XIX wieku stosowano taktykę oraz strategię.
Potwierdziło to, iż zrozumiałem wszystko właściwie, bo to bardzo jasno wynika z twojego postu, choć nie było powiedziane wprost.
Jednakże w kolejnej odpowiedzi mówisz, że byli, cytuję, wybitymi strategami, uznając ich umiejętności dowodzenia.
Szczerze? Zgubiłem się. Byłbym kontent, gdybyś zajął stanowisko w sprawie.
Nie zrozum mnie źle, ale ciężko rozmawia się z kimś, kto zmienia zdanie z postu na post.

Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że dowódcy nie liczyli się z pojedynczymi żołnierzami. Jeden w tą czy w tą, bez różnicy. Nie mniej jednak więcej takich pojedynczych żołnierzy już ich obchodziło.

Nie mniej jednak przykład przytoczony dwa posty temu, który rozjaśniałem w poprzedniej odpowiedzi, nie jest stereotypem i nie jest błędem. Mój przykład jest faktem, który jest najbardziej oczywisty oraz popularny. Ciężko się nie zgodzić z tym, iż Rosja tak właśnie postępowała.
Pragnę podkreślić: to jest przykład. Nie twierdzę, że to była jedna, jedyna armia, stosująca taki... sposób walki.

Jednakże co tyczy się Adolfa Hitlera, słyszałem teorię mówiącą o tym, iż ten pan był jedynie marionetką. Nie mniej jednak tylko słyszałem i nie dam sobie za to ręki obciąć.
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem