Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-09-2009, 15:34   #10
Mivnova
 
Mivnova's Avatar
 
Reputacja: 1 Mivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemu
Cytat:
Co prawda to chyba najbardziej wałkowany czas. Co gorsza wesoło dopisuje się kolejne historie, które wzajemnie się wykluczają (np. "uczennica" Anakina). Wystarczy wspomnieć o dwóch serialach. W sumie do końca nie wiem co należy do kanonu, a co to bzdury Lucasa - fani są podzieleni.
Kanony są sklasyfikowane. I, teoretycznie, najwłaściwszy jest kanon Lucasa, ponieważ to on ma prawa autorskie do tego dzieła. Czy się komuś podoba, czy nie, ( mi się na przykład to bardzo nie podoba), nasz kochany "nowy" serial to kanon beton.

Zresztą, kanon stale ulega zmianie. Książki z uniwersum SW, w mojej opinii, są książkami kiepskimi ( głównie literacko), ale w kwestii kanonu to są, niestety lub na szczęście, na szarym końcu. Nawet komiksy mają tu więcej praw.

Lucas się nigdy z pisarzami nie liczył, potrafił kazać zmieniać niemal gotowe książki. Wszystkie dzieła napisane przed nakręceniem " Mrocznego Widma" zostały na siłę wpasowane w kanon Lucasa i tam również jest szereg niezgodności. Wszystkie przewodniki straciły merytoryczną wartość.

Ja, na własne potrzeby, przyjmuję kanon Lucasa jako wzorcowy, dalej akceptuję kanon z komiksów, dalej z książek i na końcu z gier, po odpowiedniej obróbce. Zresztą wookiepedia nieźle sobie z tym radzi, wyciągając suche fakty ze świata i częściowo można jej zaufać.

Cytat:
(np. "uczennica" Anakina)
No, zonk. Ale na siłę ujdzie. Mnie najbardziej boli chronologia Wojen Klonów. Do tej pory jej nie dopasowano do starej
 
Mivnova jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem