Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-09-2009, 21:23   #12
Mivnova
 
Mivnova's Avatar
 
Reputacja: 1 Mivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemu
Cytat:
Nie powstała w czasach Wielkiej Wojny Sithów
Nigdzie nie napisałem, że wtedy powstała. Napisałem, że powstała Po Wojnach z Exarem, ponieważ, z tego, co kojarzę, to właśnie na bazie tego, co nawyprawiał Kun sekta się zawiązała ( Kun był jej katalizatorem) i to w jego czynach doszukujemy się konieczności stworzenia ideologii Covenant.

Cytat:
została zniszczona w trakcie Wojen Mandaloriańskich i można to stwierdzić z całą stanowczością (komiks Knights of the Old Republic)
Kotory czytałem już czas jakiś temu... ( vivant ruskie skany), ale, przyznaję, wybiórczo, poszukiwaniu konkretnych informacji,a Covenant się nie pisali w szablon zainteresowania. Jednakże to " trudno stwierdzić" nie było wątpliwością odnośnie daty zniszczenia Covenant, ale tego, czy ówczesny okres można już traktować jako Wojny Mandaloriańskie. Działania zaczepne Mandalorian były rozciągnięte w czasie i trudno określić, kiedy zaczęła się pełnoskalowa wojna. Zresztą, to dyskusja którą już wielokrotnie prowadziłem i zawsze sprowadzała się do jednego: do braku źródła. Komiks stoi w sprzeczności z grą komputerową, odniesienia wewnątrz uniwersum też jakoś szwankowały i generalnie data 3.963 przed Yavinem budzi moje wątpliwości. Niby najrozsądniej jest założyć, że Wojny Mandaloriańskie zaczęły się po flashpoint ( wtedy Covenant istotnie by zniszczono w trakcie ich trwania). Ale na ten przykład mam znajomego, który, jako pasjonat Mandalorian twierdzi, iż Wojny Mandaloriańskie trwały lat niecałe dwa ( tak wspomina choćby KotOR komputerowy), a co za tym idzie musiały się zacząć oficjalnie dopiero 3,962, ( czyli od właściwej ofensywy Republiki), skoro zakończyć się miały 3.960.
Ot, sprostowanie, które czułem się winien

Co do liczby osób w organizacji, znów przyznaję, że pozwoliłem sobie na uproszczenie. Miała kilkoro świadomych członków i bandę minionów- zmanipulowanych marionetek.

Generalnie Covenant, przyznaję, nie lubię i nie próbuję nawet ich rozpatrywać jako sekty z potencjałem ( być może mój błąd). Mieli potencjał na początku, bo motyw mistrzów mordujących padawanów w imię wyższej racji i z woli mocy był ciekawy. Potem ich obraz został zastąpiony tępymi fanatykami, którzy pofolgowali ciemnej stronie, jak większość typowych upadłych. Szkoda.
 
Mivnova jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem