Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-09-2009, 09:48   #14
Mivnova
 
Mivnova's Avatar
 
Reputacja: 1 Mivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemu
Cytat:
Moim zdaniem nazywa się to Wojnami Mandaloriańskimi, a nie Wojną Mandaloriańską właśnie dlatego, że to zlepek różnych wojen (chociaż z drugiej strony sa też Wojny Klonów). innymi słowy moim skromnym zdaniem początkowa data powinna być datą inwazji na pierwszy system na Zewnętrznych Rubieżach, czyli 3976 BBY (pierwsza bitwa o Althir), przynajmniej według Wookiepedii.
Nie oponuję, dla mnie to ma sens ( zwłaszcza kwestia liczby mnogiej ' Wojen', na co chyba nigdy nie zwróciłem szczególnej uwagi). Kontrargumentem może być to, że najazdy Mandalorian na Rubieże nie były bezpośrednim atakiem na Republikę. Cztery tysiąclecia przed Yavinem granice Republiki były mniejsze, działania zaczepne Mandalorian były tak przemyślane, aby dać Repom w kość nie wchodząc na ich terytorium, a zarazem sprawdzić reakcję Senatu i Zakonu Jedi. Ja najczęściej przyjmuję moment flashpoint jako rozpoczęcie prawdziwej Wojny, ale brakuje mi oficjalnej daty.
I tyle z mojej strony w tej kwestii. To " trudno stwierdzić" dotyczyło mojej osoby i moich przemyśleń, przez co wyszło odrobinę zamieszania.

Cytat:
Nie powiedziałbym jednak, że to Kun był główną przyczyną powstania Covenant (jeżeli oczywiście ta organizacja miała za zadanie jedynie powstrzymywanie przyszłych Sithów, w co szczerze mówiąc wątpię ). On był po prostu ostatnim wielkim zagrożeniem ze strony Sithów, ale pamiętajmy, że nie pierwszym.
Słusznie. Ale Kun był najbardziej namacalnym zagrożeniem. Po jego wojnie Jedi dostali paranoi, przez co między innymi nie zaangażowali się w Wojny Mandaloriańskie. Ponadto tam dochodził wątek jednej osoby, mianowicie Pani Draay, która miała wyrzuty sumienia, iż nie zapobiegła rozłamowi. Covenant miało zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości.

Cytat:
Już w pierwszej części tego komiksu (czyli numer 0 - prolog) główny bohater (Zayne) spotyka Aleka (późniejszy Darth Malak), który właśnie udaje się na wojnę. Revanchists już istnieli, Republika biła się jeszcze dłużej. Jak można przypuszczać, że nie było wtedy wojny? To w takim razie cóż to się wtedy działo?
Alek chyba nie tyle udawał się już na wojnę, co prowadził werbunek. Wspominał, że ma być wojna, ale, ja bym to interpretował raczej jako część propagandy Revanchist niż fakty. Republika... hmm... nie pamiętam, czy istotnie się biła, czy czekała na reakcję Zakonu. Weźmy pod uwagę, że Repom niezbyt spiesznie było stawiać czoła zagrożeniu ze strony mandalorian bez Jedi. Prosili Zakon o pomoc, a sama wizyta Revana przed obliczem Rady, którego spotyka w komiksie Lucien, miała miejsce po wizycie Alka na Taris.

Cytat:
BTW Jakie nieścisłości między komiksem i grami masz na myśli?
W grze jest na przykład sugerowane, że Revan był Mistrzem Jedi, w komiksie miał być Rycerzem.
Kiedyś wypisałem sobie też wszystkie daty z Kotora 1 i 2 ( gier), chcąc ustalić prawidłową chronologię. Nie pokrywają się w całości z tymi z wookie. To głownie sprawa przybliżeń, jakie występują w grze. Muszę to gdzieś znaleźć
 
Mivnova jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem