Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-09-2009, 19:46   #38
Prostybąk
 
Reputacja: 1 Prostybąk nie jest za bardzo znany
Urwało mi łeb!

Witam,

Dość przypadkowo trafiłem na ten wątek i z wielka uwagą przeczytałem wszystkie posty. Zajmuje się w/w zagadnieniem od wielu lat interesuje mnie jednak głównie analiza porównawcza metodyki szkolenia szermierczego i samych technik szermierczych, na marginesie tych badań pewna wiedza z dziedziny bronioznawstwa i metalurgii stała się moim udziałem.

Cóż Malkav z pewnością chciał dobrze, lecz nieporadność językowa i niewielka wiedza nie pozwoliły w sposób skuteczny obronić głównej tezy.

Z wielkim (rosnącym w miarę czytania) zaciekawieniem zapoznałem się natomiast z postem kogoś o nicku blackmane. Gdy doszedłem do tych rewelacji o klindze katany mogącej się zginać o 90 stopni i wracającej do pierwotnego kształtu spadłem po prostu z krzesła. Natomiast po przeczytaniu informacji o ścinaniu jeńców, jako dowodzie na „niesamowitą gloryfikację miecza, nie spotykana w Europie” myślałem, że urwie mi łeb ze śmiechu!

Człowieku, nie wiem czy jeszcze żyjesz, bo Twój post był pisany bardzo dawno temu, nie wiem czy to przeczytasz, ale nawet nie chce mi się tracić czasu na prostowanie tych wszystkich bzdur – nazywajmy sprawy po imieniu – jakie zamieściłeś w swoim poście. Tym bardziej, że na początku października w Warszawie, w bibliotece na Duracza odbywać się będzie wykład organizowany przez Szkołę Szermierki Pojedynkowej Akademia Broni poświęcony właśnie tej tematyce. Zainteresowani wiedzą mogą przyjść, zainteresowani poprawianiem swojego samopoczucia mitami „wszechtnącej katany” mogą je sobie dalej poprawiać.

Pozdrawiam

Prostybąk
 
Prostybąk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem