Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-09-2009, 22:08   #38
Pyetem
 
Pyetem's Avatar
 
Reputacja: 1 Pyetem ma wspaniałą przyszłośćPyetem ma wspaniałą przyszłośćPyetem ma wspaniałą przyszłośćPyetem ma wspaniałą przyszłośćPyetem ma wspaniałą przyszłośćPyetem ma wspaniałą przyszłośćPyetem ma wspaniałą przyszłośćPyetem ma wspaniałą przyszłośćPyetem ma wspaniałą przyszłośćPyetem ma wspaniałą przyszłośćPyetem ma wspaniałą przyszłość
Ja to w sumie wybrałem Dark Fantasy chociaż odległa przyszłość też byłaby dobra, obydwa klimaty lubię. Głównym fabularnym kręgosłupem mojego świata byłoby coś w ten deseń:
Na całym świecie (kontynenty i wszystko tak jak w realnym i to tyle z nawiązań do współczesnego świata) istnieją królestwa, mniej lub bardziej agresywne. Świat jest w trakcie wielkiej wojny, w której parę z nich zniknęło, inne się wzbogaciły itp. Ogólnie wygrywa niby dobro, dobre kraje, które rozpętały wojnę powoli wygrywają jednak są zżerane przez swoje własne problemy. Cały świat postawiłbym w odcieniach od szarego do ciemnego szarego, żadnych białych ani czarnych postaci. Tak, że cały ten ogromny konflikt który wydarzył się na ziemi oraz przelew krwi można zrozumieć zarówno z jednej strony barykady jak i drugiej i nie trzeba przy tym być skrajnie szerzącym zło psychopatą ani bogobojnym paladynem. Królestwa maksymalnie bym urozmaicił, jedno wzorowane na cesarstwie rzymskim czyli imperium, inne byłoby krajem ala Egipt czyli jeden bóg-władca, inne pustynnym koczowniczym ludem z południa, inne z kolei coś ala ludzie połnocy, tak by była maksymalna różnorodność odbijająca się na wszystkich postaciach. Świat brutalny ale bez przesady, nic w stylu warhammera gdzie na każdym kroku wszystko musi być okrutne i złe, okrutne krzesło w okrutnym świecie, okrutna łyżka splugawiona złem itp mania na temat mroczności i brutalności świata ale łatwo też być nie może. Do tego doszłyby jakieś oryginalne profesje. Z ras byliby tylko ludzie plus potwory raczej, ale wprowadziłbym coś co by ich dzieliło (tak jak dzisiaj kolor skóry czy pochodzenie języka, słowiańskie, germańskie itp). No i to ogółem mógłby być mój świat
 
Pyetem jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem