Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-09-2009, 13:52   #48
Yujin
 
Reputacja: 1 Yujin ma w sobie cośYujin ma w sobie cośYujin ma w sobie cośYujin ma w sobie cośYujin ma w sobie cośYujin ma w sobie cośYujin ma w sobie cośYujin ma w sobie cośYujin ma w sobie cośYujin ma w sobie cośYujin ma w sobie coś
Cedryku, dodatek do drugiej edycji tego samego systemu nie może być plagiatem dodatku do pierwszej. Wydawnictwo ma pełne prawo wykorzystać wcześniejsze materiały; wznowienie to żaden plagiat.

Arango, podejrzanie dużo postów tu umieściłeś, skoro uważasz, że ta dyskusja jest jałowa.

Co do wyboru edycji, wolę drugą. Grałem w obie i mogę stwierdzić, że nowe zasady są lepsze - bardziej dopracowane i rozbudowane. Walka, magia, akcje - druga edycja wygrywa, moim zdaniem.

Wracając. Kostki nie są potrzebne? Zależy od stylu gry. Według mnie, stosowane z umiarem dodają dramatyzmu - nie chciałbym, żeby powodzenie moich działań zależało tylko od MG (co innego sytuacja społeczna, w której opis gracza powinien mieć największe znaczenie, co innego walka).

A na zakończenie, sens tego wątku i sondy jest taki, że osoby, które mają możliwość rozpocząć gry w jedną z dwóch dostępnych edycji, zyskują pewną pomoc przy wyborze. Mogą poczytać tak o różnicach, jak i zapoznać się z subiektywnymi ocenami graczy. Śmieszne jest, że Arango niejednokrotnie zastanawiał się w swoich postać, o czym tu rozmawiać, a koniec końców - swoje wypowiedzi zamieszczał. Logiczne, że kiedy system doczekuje się nowej edycji, to prowokuje dyskusje.
 
Yujin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem