Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-09-2009, 17:47   #39
Blackmane
 
Blackmane's Avatar
 
Reputacja: 1 Blackmane ma wyłączoną reputację
Niewiedza i brak umiejętności czytania wychodzą ci bokiem kolego

1 - Katany robione ze stali 9260 czyli stali wysoko-krzemowej takie jak model Ayame z kuźni Paula Chena z Cheness Cutlery mają właśnie takie właściwości Jako znawca powinieneś to wiedzieć, a jeśli tego nie wiedziałeś to zrewiduj wiedzę, w necie jest pełno materiałów na ten temat.

2 - Gloryfikacja poprzez ścinanie ludzi ?? - doczytaj dokładnie i nie łącz wypowiedzi jak dzieciak z podstawówki Poruszałem kwestię indywidualnego podejścia do miecza i tego, że każdy był osobno testowany i sygnowany. Nie mam pojęcia jak ty sobie do tego taką ideologię dorobiłeś hehe

Doedukuj się, sięgnij do źródeł to nie boli, a jeśli jesteś leniwy to odsyłam:
YouTube - Cheness Cutlery 9260 Spring Steel Katanas (35 sekunda filmu) - to masz pokazane wygięcie takowej stali. Jeśli nie znasz natomiast jej charakterystyki i nie wierzysz, to kup egzemplarz z Cheness Cutlery i sam to sobie w domku sprawdzisz lub zgłosisz się do Sword-Buyers.com i oni ci to objaśnią (ja na impertynentów nie mam czasu)

Btw - żebyś nie ośmieszał się na przyszłość, info - stal 9260 znana była dawno temu i nie jest to żaden wytwór naszych czasów Ucinam zatem bzdurne dywagacje "znawcy"

Receptą na spadanie z krzesła jest czytanie, zgłębianie wiedzy, poznawanie tych mieczy w praktyce a nie w teorii. Resztę pozostawiam ocenie forumowiczów
 
__________________
"Wyrzucam słowa proste, nie wiem gdzie trafiają
Nie wiem czy coś burzą, nie wiem czy zmieniają..."

Ostatnio edytowane przez Blackmane : 24-09-2009 o 18:00.
Blackmane jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem