Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-09-2009, 02:29   #31
QuartZ
 
QuartZ's Avatar
 
Reputacja: 1 QuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemu
A ja z dialogami mam właśnie problem ... taki typowy kowbojsko-swojski język nie ma bezpośredniego przełożenia na polski i mam z tym sporo problemów. No bo jak np. zapisać w polskim coś typu:

"Howdy!"

Teoretycznie słownik tłumaczeń daje mi na to łumaczenia jako nieformalne przywitanie "Siemka!" ... no ale jak by wyglądał kowboj jakby chodził i rzucał "Siema ziom, jaka pojara na chacie się kitra?". To chyba jednak nie to

"Thank You, M'am" Z resztą też jakoś tak dziwnie mi brzmi tłumaczone na coś w stylu "Dziękuję, Pszepani" ... no po prostu nie potrafię myśleć o wypowiedziach tej postaci po polsku. Genialnie by mi się rozpisywało wszystko po angielsku, ale chyba jest problem z odpowiednikami ... no nic ... zobaczymy co do jutra wypocę.
 
QuartZ jest offline