Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-03-2006, 12:09   #34
MałyMIś
 
Reputacja: 1 MałyMIś ma wyłączoną reputację
Brat Albert

Mnich bezwiednie podąża za nowymi towarzyszami. Słucha ich rozmowy przytakuje, ale wydają się jakby jego uwaga skierowana była w inną stronę. W pewnym monecie z swojej torby podróżnej wyciąga kawałek pergaminu ołowiany rysik i zaczyna coś notować.

Szlachetni Panowie !!! – Albert podrywa siÄ™ do stoÅ‚u i macha zapisanÄ… przez siebie kartÄ… – Ta pieśń na palcu . Ta kobieta usiÅ‚owaÅ‚a coÅ› przekazać !!!

Mam, mam, mam zrozumiaÅ‚em !!! – mnich aż podskakuje do góry – no... prawie zrozumiaÅ‚emdodaje po chwili z uÅ›miechajÄ…c siÄ™ rozbrajajÄ…co

- Coś jak ostrzeżenie, prośba o pomoc. Czymkolwiek było zło z którym się spotkała nie zostało ono zwyciężone - Albert ścisza konspiracyjnie głos. W jego zachowaniu widać młodzieńczą pobudliwość i brak doświadczenia - Musiałbym posiedzieć chwilę nad tekstem pieśni, ale może uda mi się przetłumaczyć go lub choć pojąć większą część treści.

- Szlachetni Panowie. Wiem, że nie mogę równać się z tak szanownymi i doświadczonymi wiekiem kawalerami. Jestem młodzikiem i dziękuję wam, że w ogóle zgadzacie się na moje towarzystwo. Postaram się nie być nadmiernym ciężarem i nie zaszkodzić Panów reputacji. Jednak los postawił nam na drodze zagadkę. Mam przeczucie, że jej rozwiązanie może okazać się niezwykle istotne. Czas działać.
 
__________________
Misie Górą !!!
MałyMIś jest offline