Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-10-2009, 16:37   #14
QuartZ
 
QuartZ's Avatar
 
Reputacja: 1 QuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemu
Cytat:
Napisał TheMan Zobacz post
Sama mechanika pozostawia trochę do życzenia według mnie ^^ Przykładem są punkty wolne (40) za które każda cecha, umiejętność czy cokolwiek innego kosztuje 1 punkt wolny... Według mnie to trochę nieprzemyślane, na przykład cechy główne jak zręczność itp powinny być bardziej kosztowne niż umiejętności wrodzone, czyli przykładowo skradanie się... ale nie przeszkadza mi to zbytnio - jeśli nie masz zamiaru się stosować sztywno do mechaniki, to na pewno taki system wystarczy aby oddać ideę postaci.
Bo ja wiem czy to taki minus? Ja bym raczej powiedział, że to zaleta tego system, bo nie jest z góry obłożony ograniczeniami typu "To kosztuje więcej, a to mniej". Tutaj dzięki brakowi tego podziału nie ma tak jasnej segregacji na cechy pierwszorzędne i drugorzędne, a zatem możemy sobie zrobić element wiodący z czegoś, co inny gracz wybierze tylko jako ciekawy dodatek do postaci.
 
QuartZ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem