Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-10-2009, 12:17   #37
Korm
 
Korm's Avatar
 
Reputacja: 1 Korm nie jest za bardzo znany
Cytat:
jednak szaman z reguły jest istotą dosyć potężną, a nie było w historii Warhammera ani jednego wyjątkowo potężnego maga, który nie miałby czegokolwiek wspólnego z kolegiami.
Nie wiem, gdzie tu masz jakąkolwiejk regułę na temat szamana. Szaman, to szaman, będzie taki, jakiego sie go wykreuje, i jakim mu być pozwoli MG.
To czas, by wreszcie znalazł się taki mag, albo i nie. Widzisz w tym coś niestosownego?

Cytat:
Wiatry magii i kolegia zostały wymyślone (wg. mnie) po to, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Zupełnie po to samo wymysla się COKOLWIEK nowego, zwiazanego czy z profesjami, czy z innymi elementami świata - niekoniecznie tylko WFRP. Czasem się nam coś nudzi, lub nie znajdumey czegoś dla siebie. Albo wpadamy na pomysł, że chcielibyśmy to a to, tylko, że tego nie ma... to trzeba sobie to stworzyć - proste.


Cytat:
A teraz bardziej logicznie: jak szaman może wykorzystywać żywioły? Bez wiatrów magii NIC się nie da zrobić,
Dobre pytanie. I tym pomysłodawcy różnią sie od motłochu, że starają się na takie pytania odpowiadać. To znaczy, że trzeba by pomyśleć i znaleźć sposób na to, jak szaman miałby wykorzystywać zywioły. A może będzie korzystał w ogóle z innego rodzaju magii? Może nie wszystko jednak zostało na świecie odkryte? Nie rozumiem usilnego trzymania się zasad i ograniczania własnej kreatywności.

Cytat:
bo inaczej każdy mógłby zostać szamanem. Fetchmistrz zmienia profesję na szamana, i mamy gościa, który może nawalać wrogów z dystansu, a jak któryś podejdzie to nakopać mu do d... mieczem. Czy to ma sens? Wg. mnie, nie.
A wiesz, co to jest realizm i do czego służy () MG?

Cytat:
Ale autor profesji niech zrobi co chce, może ktoś zdecyduje się wprowadzić tą profesję do gry, w końcu po to one są: żeby każdy miał wybór.
Właśnie tak...
 
__________________
Mądrość i głupota, to tylko dwa przeciwstawne rozumowania, oparte na skrajnie odmiennych wartościach.
Korm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem