Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-10-2009, 19:36   #41
Korm
 
Korm's Avatar
 
Reputacja: 1 Korm nie jest za bardzo znany
Cytat:
1. Po co agresywny ton wypowiedzi?
Błędnie interpretujesz, jak 80% ludzi.

Cytat:
3. Zasady są po to, by ich przestrzegać (wbrew powszechnemu przekonaniu, że są po to, aby je łamać)
Zawsze grasz według zasad. Ale nikt nie powiedział, że masz grać według czyichś zasad. Możesz opracować własne.

4
Cytat:
. Warhammer jest grą, która dość mocno ogranicza ingerencję "użytkowników" w mechanikę, i dlatego jest dużo prostsza od np. DnD.
Jedyne, co nas ogranicza, to nasza wyobraźnia. No, mniej więcej. Ogranicza nas też przekonanie, że coś nas ogranicza... Woebc tego, ograniczają Cię Twoje przekonania, a nie zasady rzadzące światem czy mechaniką.


Cytat:
5. A jeżeli gracz uważa, że nie może znaleźć nic dla siebie, to znaczy że ma wygórowane wymagania.
To znaczy, że gracz ma ochotę na coś, czego nie ma. I nic nie stoi na przeszkodzie, by coś takiego stworzyć.

Cytat:
Nie można mieć wszystkiego, nie ma postaci uniwersalnej, nadającej się do wszystkiego, bo po roku gry nie byłoby sensu dalej grać.
Nic nie mówiłem o postaci uniwerslanej - czytaj ze zrozumieniem. Ale taka postać też jest mozliwa - ponieważ to zależy od MG. I jeżeli komuś podoba się taka konwencja, to nie widzę przeciwwskazań, by się takową nie pobawić.
O tym, co możesz mieć, decyduje MG. Chociaż gracze też moga mieć na to wpływ - kwestia dogadania się. Ponieważ gra polega na tym, by wszyscy dobrze się bawili. Więc jeżeli Tobie nie będzie odpowiadała wszechstronna postać, to wcale takiej tworzyć nie musisz, chociaż byoby to możliwe za zgodą MG, lub kwestii mechaniki - na przykład.

Ciekawi mnie, czy jesteś MG czy tylko graczem. Jeżeli MG, to Twoim graczom współczuję. Mam rozumieć, że absolutnie nie ma u ciebie mowy o czymkolwiek, czego nie ma w podręczniku? Ograniczasz i siebie i graczy.

Gracz: MG, czy można...
MG: Nie.
Gracz: Ale...
MG: Czy to jest zgodne z zasadami gry?
Gracz: No, niezgodne z zasadami w podręczniku, ale...
MG: Wobec tego nie można.

Tak to wygląda...?
 
__________________
Mądrość i głupota, to tylko dwa przeciwstawne rozumowania, oparte na skrajnie odmiennych wartościach.
Korm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem