Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-10-2009, 16:30   #292
Latilen
 
Latilen's Avatar
 
Reputacja: 1 Latilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodze
Dyskusja nam lekko obumarła, termin minął a do niczego konstruktywnego nie doszliśmy. Skupmy się w sobie i zdeklarujmy się, bo nam Mira ukręci główkę i powyrywa nóżki.

Dobra, kiedyś tam Duszołap mówił coś takiego:

"- Ze swoich wizji mogę tylko powiedzieć, że przedmiot jest ukryty w ziemi i...no cóż, jest tam dość nieprzyjemnie. Raz tez przyśnił mi się taki slang – na szczęście mam pamięć do takich rzeczy, więc od razu zapamiętałam – proszę posłuchać: „Gdzie źródło ma swój kres, gdzie wiatry biegunowe wyją we dnie i w nocy, dwie góry, co od wieków na siebie patrzą, lecz nigdy się nie tknęły choćby kamieniem strzegą tajemnicy potęgi Matki Ziemi”. Takie tam pierdu-pierdu. Więcej niestety nie pomogę."

Sugerowałoby to kolejność woda, wiatr, ziemia, i ogień, skoro go wcześniej nie było.
EDIT: po przemyśleniu i trafnej uwadze Aschaara stwierdziłam, że powyższa uwaga jest głupia, ale zostawię ku potomności ;]

Powiedział Lipiński (cytuję, żeby wszystko było w jednym miejscu):

"Najpierw należy obrócić kamień powietrza, a następnie połączyć go z kryształem kontrolującym wodę. Potem jego należy scalić z odwróconym rubinem. Na końcu przyłączamy bursztyn. Taki jest właściwy porządek, tak przynajmniej uważam."


Literki tworzące sensowny Wyraz Delirium i strzałki mogą wskazywać kolejność łączenia. Czyli wypadałby, że łączymy ogień z powietrzem, odwrócone powietrze z wodą, a ziemię do ognia, tylko ostatnie przekształcenie ma się nijak do całej reszty. Czyli nic z moich przydługich wywodów nie wychodzi oprócz wątpilwości. Zarzućcie propozycjami, co?

Na jakiej podstawie Mat wiesz, co trzeba jak poobracać?
 
__________________
"Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea."
Robert A. Heinlein

Ostatnio edytowane przez Latilen : 12-10-2009 o 17:45.
Latilen jest offline