Wątek: [noir] Łowcy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-10-2009, 12:52   #20
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
Cytat:
Napisał Mira Zobacz post
Ponieważ już grałam w sesji dla superhero, chciałam się spytać jaką przyjmujemy konwencję z pseudonimamy. Co prawda widzę, żeś Ty Borsuku tłumaczył je we wprowadzeniu, ale chciałam właśnie ustalić czy będziemy trzymać się tej drogi. A zatem czy tworzymy pseudo w języku rodzimym, angielskim, czy wsio ryba?
No to od razu trochę więcej o pseudonimach napiszę.

Po pierwsze - muszą pasować do postaci, być związane z jej strojem, zachowaniem czy zdolnościami. Żaden superbohater nie przybrałby pseudonimu "Tomek" (z całym szacunkiem dla wszystkich Tomków! ), zaś Kobieta-Antylopa to pseudonim raczej nie pasujący do intelektualistki na wózku inwalidzkim...

Po drugie - najlepiej odnieść się do postaci legendarnych, mitycznych, ewentualnie do zwierząt. Twory kultury i popkultury też mogą być. Znów jednak musimy zachować klimat - raczej bohater nazywający się Małżą nie będzie szczególnie popularny. Unikajcie złych istot (nawet zwierząt, które ludzie uważają za takie) i zostawcie mitologię grecką - dla niej będę miał inne zastosowanie. Najlepiej by było, jeśli zdecydujecie się przybrać imię jakiejś postaci, by wywodziła się ona z waszych kręgów kulturowych.

Po trzecie - naprawdę miło by mi było widzieć "kiczowate" pseudonimy. Od zawsze kojarzą mi się z pulpowymi komiksami o superbohaterach, a w tych klimatach będziemy rozgrywać większość retrospekcji w czasach, gdy naprawdę byliście potężni. Pseudonimy pokroju "Doktora Niespodzianki" z wprowadzenia naprawdę powitam z dziką radością.

Rzecz czwarta, czyli w końcu odpowiedź na pytanie. Nie jest to tak istotne, aczkolwiek wolałbym polskie pseudonimy. Jeśli jednak nazwa którejś z postaci jest wg. was nieprzetłumaczalna bądź po polsku brzmi po prostu kiepsko - trudno, może być w innym języku.

Pozdrawiam,
Kutak
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline