Wątek: Cechy umysłowe
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-10-2009, 12:58   #2
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
To odwróćmy pytanie: po co w systemie cechy fizyczne? Przecież gracze mają własną fizyczność i spróbują oszukać cyferki. Zresztą jednego dnia rzut nie wyjdzie i z machania mieczem wyjdzie wielka klapa, a za kilka dni (lub nawet chwil) p;o następnym rzucie - świetna szermierka. Jak to wytłumaczyć? Postać nagle się "naumiała", przypomniała sobie?

Każe cechy zarówno fizyczne, jak i umysłowe czy socjalne (bo o nich nie było ani słowa) odpowiadają za aspekty postaci, które mogą być zupełnie nieosiągalne dla graczy. Tak samo jak wpisanie na kartę dostatecznie wysokiego wskaźnika siły pozwala mojej postaci na noszenie beczek z piwem (czego sam bym się nie podjął), tak samo wpisanie dostatecznie wysokiego wskaźnika z wiedzy przyrodniczej pozwala mi na oczekiwanie uznania jej przez GMa niezależnie od poziomu mojej wiedzy. Tak samo jak GM ma obowiązek powiedzieć: "jesteś dostatecznie silny aby podnieść beczkę" (zamiast "tam stoi beczka - podnoś), tak samo ma obowiązek powiedzieć "widzisz roślinę o podłużnych, lekko sercowatych liściach i czarnych kulistych owocach, według twojej wiedzy to niejadalna wilcza jagoda" (zamiast pokazania obrazka w atlasie roślin i powiedzenia "a teraz wymyśl czy to można zjeść")

Wskaźniki odpowiadają (zawsze!!!) za cechy, których nie musi mieć gracz, ale ma postać, którą odgrywa.
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem