Wątek: Cena Życia
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-10-2009, 14:06   #35
Eleanor
 
Eleanor's Avatar
 
Reputacja: 1 Eleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputacjęEleanor ma wspaniałą reputację
Po rozmowie z Jonem, która tak naprawdę nie przyniosła nic poza informacja, ze mężczyzna żyje i jak na razie nie grozi mu bezpośrednie niebezpieczeństwo, Liberty zeszła na dół i popatrzyła na siedzących tam ludzi. Najgorzej wyglądał wnuk pana MacGregora, ale dziewczyna nie miała siły z nim rozmawiać. Nie teraz. Na szczęście zajął się nim policjant. Spokojnie wysłuchała dziwacznych słów reportera. Temu chyba ostatnia kąpiel wyraźnie zaszkodziła. Jak on sobie wyobrażał powrót do miasta? I po co? Na szczęście nim także zajął się detektyw i ustawił w odpowiednim miejscu. Potem zwrócił się bezpośrednio do niej.
Bez słowa podeszła do stojącego w rogu salonu sporego stylizowanego globusa, a drewnianych toczonych nóżkach i odchyliła górną półkulę, ukazując jej interesująca zawartość.


- Proszę się częstować – powiedziała i sama nalała sobie solidną porcję Wiskey. Wypiła połowę jednym haustem i na chwilę wyraźnie zaniemówiła, a potem opadła na kanapę i dodała cynicznie:
- Taaak od razu mi lepiej...
Przez chwilę w milczeniu obracała szklankę z uwaga wpatrując się w jej zawartość, a potem powiedziała”
- Zgadzam się, że nie możemy tu zostać. Jednak ucieczka bez konkretnego celu tez nie ma wielkiego sensu. Nie należy też raczej udawać się w kierunku dużych skupisk ludzkich. Tam jest teraz najbardziej niebezpiecznie. Mam pewna propozycję – Popatrzyła na resztę, a potem kontynuowała:
- Na północny wschód od Everett w pobliżu miasteczka Darrington, w Parku Narodowym Mt Baker, żyje niewielkie plemię Indian Sauk-Suiattle. Żyją jak w dawnych czasach z wyrobów własnych rąk, łowów i plonów ziemi, mam tam wielu przyjaciół. Może powinniśmy spróbować się do nich dostać?
Po drodze jest trochę małych miasteczek, w których możemy zdobyć żywność i paliwo... chyba... nie mam wiele gotówki, a w obliczu zaistniałych sytuacji przewiduje pewne problemy z płatnościami za pomocą kart kredytowych.
 
Eleanor jest offline