Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-10-2009, 20:26   #89
Matyjasz
 
Reputacja: 1 Matyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemu
-Drogi człowieku, dziękuje ci za wynegocjowanie nam noclegu. Jednak co do kłopotów, cóż nie boje się ich. Moje poglądy wyrażam śmiało i kłopoty mieli ci, którzy byli mi wrodzy. Oni smażą się w piekle, ja zaś dzięki łaskawości pana żyje. Choć możesz mieć rację, otwarte głoszenie prawdy może zwabić tu tych morderców, lub jak ich niektórzy zwą inkwizytorów.
Nidarczyk splunÄ…Å‚ na samo wspomnienie o katach niewinnych.
-A jestem pewien, że prawda nawet w tutejszym ludzie zakorzeniła się i wielu mych braci ukrywa się. Lecz z drugiej strony łaska pańska chroniłaby ich a przeklęty wysłannik sił nieczystych zabijałby sobie podobnych niewiernych. Iście boska komedia.

Siedziba barona wspaniała nie jest. Ciekawe czemu to nasz niedoszły kat sam nie wydał mu wojny? W dzień lub dwa zrównałby ten gród z ziemią.

Jego genialny plan by wjechać do miasta mijając strażników zawiódł, musieli się pytać. Chyba cechą każdego strażnika bramy jest podejrzliwość. Myśląc logicznie inny byliby nieprzydatni.
-Widzisz co mam na sobie, jeżeli nic z tego nie podlega cłu to stwierdzam: Nic do oclenia. Co do powodu uzbrojenia. Cóż, okoliczni władcy nie mogą zapewnić bezpieczeństwa, więc trzeba czasem zapewnić je samemu na traktach.
 
Matyjasz jest offline