Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-10-2009, 10:53   #14
darlar
Banned
 
Reputacja: 1 darlar nie jest za bardzo znany
A ja tak trochę z innej strony. Jest taka zasada Savoir vivre, że tek kto używa w towarzystwie obcego języka, którego chociaż jedna osoba w tym towarzystwie nie zna, jest chamem i bucem. Wyłączając oczywiście sytuacje, w których dana grupa musi się jakoś porozumieć z obcokrajowcami. Generalnie szpanerstwo językowe jest nie tyle chamskie co żałosne. I tak jak pisał Ashnar, bez sensowne. Można zacząć pisać w sesji po arabsku tylko po co skoro mg nie będzie wiedział o co biega? Tak samo przypałowe są scenki kiedy gracz zamiast wziąść coś napisanego po polsku w cudzysłów i w opisie sytuacji zaznaczyć, że było to w innym języku.... pisze wyrwane z kontekstu dwa zdania po francusku np, i wypowiada je do postaci drugiego gracza, która jest francuską, ale user już nie zna francuskiego i jaki w tym sens? Lepiej się pouczyć i dobrze pisać po polsku.

A jak chcecie pisać w innym języku i go ćwiczyć to po co zaśmiecać polskie fora? Pograjcie sobie na jakimś Mongolskim odpowiedniku takich stron np.

Cytat:
A ja nigdy nie używałem Google translator. W ogóle nie ma większego sensu tłumaczyć czegokolwiek przez translator. Przecież zatraca on wszelkie konstrukcje gramatyczne.
I przeważnie nie działa wcale ponieważ szpanujący obcym językiem, nieczęsto posługuje się nim w poprawny sposób.

EDIT: Darlar, nikt tu o ile dobrze interpretuję język polski, a chyba dobrze bo na maturze piątkę miałem,nie mówił o szpanerstwie językowym, nikt też tego tak nie odebrał. Nie wiem, skąd u Ciebie taki domysł. Skąd CI się to wzięło. Nikt też nie mówił,że w sesji MG będzie pisał po polsku a gracze w innym języku. Proszę czytać ze zrozumieniem. I nie wzbudzać niepotrzebnych negatywnych emocji w dyskusji.

Pozdrawiam merill
 

Ostatnio edytowane przez merill : 21-10-2009 o 11:01.
darlar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem