Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-10-2009, 19:26   #19
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Julian - bardzo się cieszę, że masz odrębne zdanie od mojego i na dodatek dostarczam Ci rozrywki. Jestem wzruszony... Dobra - koniec sarkazmu.

W temacie:

Moje obawy doskonale podsumował Token. Jeżeli sesja ma być - z założenia - dla ludzi, którzy język dopiero rozwijają to największym problemem będą braki w słownictwie. Nie w składni, czy konstrukcjach językowych tylko w słownictwie. W ilu podręcznikach do angielskiego jest "czytanka" pt: "Michał bierze udział w średniowiecznym turnieju rycerskim", czy "Magda leci na Marsa"??? Więc jeżeli miałaby to być sesja dla nawet "średnio zaawansowanych" to taki człowiek więcej czasu spędzi nad tłumaczeniem pojedynczych słów niż nad pisaniem posta... Wtedy zacznie rodzić się pokusa użycia translatora czy po prostu skopiowania czegoś co akuratnie pasuje z... jakiegokolwiek źródła.
Zakładając oczywiście, że ktoś w ogóle będzie na tyle odważny, aby napisać KP.


Oczywiście - jak to już zostało powiedziane - może to i jest świetny pomysł i ja się mylę. Więc jeżeli będą ludzie, którzy będą to chcieli robić - moje "błogosławieństwo i krzyżyk na drogę".

Po prostu dostaję do oceny prace studentów (i to nie pierwszego roku), gdzie podstawą pracy jest google books, ctrl+c, ctrl+v, translator...


Może jestem przewrażliwiony...
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem