Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-10-2009, 12:50   #404
Sekal
 
Sekal's Avatar
 
Reputacja: 1 Sekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputacjęSekal ma wspaniałą reputację
Miałem z tym poczekać do swojego posta i dopiero napisać, ale po wczytaniu się w posta Oktawiusa nie wytrzymałem.

Nadio, Oktawiusie. Ja Wam nie kazałem wybierać walczących postaci. Ale to, co piszecie w trakcie walk... jest niestety bardzo słabe.

W przypadku opisów poczynań Lilli widzę chociaż jakieś starania, to fakt, ale niestety moim zdaniem do opisów walk, trzeba coś o tym może poczytać, może wgłębić się w posty wojowników z innych sesji. Ja rozumiem, że czasem się nie wie jak to powinno wyglądać, boi się, że można przesadzić czy coś, ale po to też jest metoda prób i błędów. Sprawny wojownik nie biegnie i nie macha mieczem. Może trzeba to potraktować jak jakąś sztukę, albo coś w tym guście? W każdym razie można się tu bardziej postarać, rozwinąć opisy, dodawać w każdym poście jakieś szczegóły. Niestety po ponad 600 postach w sesji opis walk Lilli nie uległ za bardzo zmianie. Nadiu, spróbuj następnym razem wykrzesać z tego coś więcej, bo ja na prawdę biorę opis pod uwagę. Jak można się przebić przez sprawnych wojowników opisując, że biegła i machała mieczem?

Natomiast Gabriel... ostatni post, to jest coś, co wygląda jakby było pisane na szybko w 5-10 minut. Wybacz, ale taka jest prawda. Zero, zero opisu jakiejkolwiek walki. Ona sama się działa? Ona sama się dzieje, gdy postać próbuje dostać się do świątyni? Nie bardzo. Poza tym wszystko jest też chaotyczne i pogmatwane. To... nie przejdzie. Oktawius, wybrałeś postać wojownika, ale pisząc takie posty ten wojownik nie przeżyje. Bo dla mnie, wg tylko tego posta, to Gabriel wesoło sobie biegł, cudownie ominął elfy i jakimś cudem znalazł się w świątyni. Po prostu jedno wielkie... WTF?! Musisz się bardziej przyłożyć do gry, do opisów i do sesji. Jeśli zaś gra nie sprawia Ci przyjemności to ja nikomu nie każę w rozgrywce uczestniczyć. Coś musi się zmienić, bo na razie jest bardzo słabo.

To są uwagi, które mają pomóc i nakierować. Bo może nie wiedzieliście jak to wygląda z zewnątrz. Nie proszę nikogo o dobrą znajomość settingu, pomagam jeśli ktoś mnie pyta, mogę też naprowadzić. Ale ja poświęcam pewną pracę i pewien wysiłek przy swoich postach, proszę więc graczy o to samo. A że jestem bezpośredni to inna sprawa. Nie tylko Wasza dwójka dostała takie wykłady, aczkolwiek ta walka pokazała, że teoretycznie najprostsza funkcja w fantasy - wojownik - w tej sesji bardzo kuleje. A to ważne, gdyż gramy storytelling i rzucam kośćmi tylko czasami, bazując bardziej na opisach.


Co do mojego posta:
Macie tylko kilka chwil na propozycje życzeń, z których Alex wybierze te większościowe. Lub nie.
Czasu sesyjnie jest mało, więc czas na pisanie tylko do jutra (czwartek) włącznie.
 
__________________
If I can't be my own
I'd feel better dead
Sekal jest offline