Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-10-2009, 12:40   #29
Nimue
 
Nimue's Avatar
 
Reputacja: 1 Nimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputacjęNimue ma wspaniałą reputację
Pozwolę sobie więc zacytować fragment mojej karty postaci:

"Jest Cecylia de la Roque córką Roberta i Konstancji, zamieszkujących ziemie w pobliżu Cherbourga w wilgotnej i wietrznej Normandii. Panna to o urodzie nienachalnej i subtelnej, figury drobnej o ruchach miękkich i płynnych. Wzrokiem przenikliwym najczęściej spogląda, lecz jako powiadają, oczy jej brązowe zwierciadłem duszy są choćby nie wiem jak ukryć to próbowała. Podobnej barwy długie, proste włosy niejednokrotnie w naszej przygodzie pod kapeluszem ukryte spoczywać będą. Nad pełnymi ustami, po stronie lewej, nawet niewprawny obserwator dostrzeże maleńki pieprzyk.
Język ma cięty, hardość w sercu, fantazję w głowie, upór w czynach. Obronić się potrafi, choć szermierz z niej nietęgi, z winy raczej złych nauczycieli, których patałachami lepiej zwać trzeba. Cóż wymagać od prowincji! Podróżuje w ubraniu ( nie przebraniu) męskim : koszula, kaftan, pludry, wysokie buty, płaszcz i rapier, który miast przedłużenia ramienia jeno element zdobniczy stanowi. Nie próbuje udawać męża, dla wygody strój taki przywdziała. Jej jedyna miłość i skarb to Perła, wychowana od źrebaka i ułożona przez nią kara klacz. Na koniach i wszystkim co z nimi związane zna się jak mało kto. Dar to wielki, z którego skwapliwie korzysta."
 
__________________
A quoi ça sert d'être sur la terre?
Nimue jest offline